Haber

The Last of Us’ın Yapımcısı Neil Druckmann, Naughty Dog’un Eş Başkanı Oldu

The Last of Us'ın Yapımcısı Neil Druckmann, Naughty Dog'un Eş Başkanı Oldu

Naughty Dog tarafından geliştirilen The Last of Fikir, Sony’nin sadece PlayStation 3 yayınladığı bir özel oyundu. 2033 yılında salgın hastalıkla mücadeleye yenik düşen bir dünyada geçen oyun, ilk haftasında 1,3 milyonun üstünde satmıştı. Daha sonraki yıllarda ilk oyunun Remastered versiyonu ve geçtiğimiz aylarda serinin ikinci oyunu The Last of Hafıza Part II çıkış yapmıştı.

Naughty Dog’a milyonlar kazandıran bu oyun serisinin arkasındaki isimse Neil Druckmann’dı. Neil, oyunun senaryosunun yanı sıra yapımcılığını ve yönetmenliğini de üstlenmişti. Dolayısıyla Neil’ın ismi oyun dünyasında fazlasıyla tanıdık bir isme dönüşmüştü. Bugünse Neil, Naughty Dog’da kayda değer bir pozisyona yükseltildi.

Neil Druckmann, şirketin benzer başkanı oldu:

neil druckmann

The Last of Us serisinin yaratıcısı ve yönetmeni Neil Druckmenn, Naughty Dog’da benzeşen başkanlığa terfi edildi. Neil, yeni pozisyonunda Sony bünyesindeki stüdyoyu öteki benzeyen başkan olan Evan Wells ile birlikte yürütecek. bununla beraber bu değiştirme, Naughty Dog’da ama başkan yardımcısı pozisyonunun da açılmasını sağladı.

Naughty Dog’un başkan yardımcılığı pozisyonuna yükselen iki ad Alison Mori ve Christian Gyrling oldu. Alison, şirkette daha önce işlem direktörü olarak, Christian’sa programlama benzeyen direktörü olarak görev yapıyordu. Naughty Dog yönetimi, bütün bu değişikliklerle yeni bir bitik aldı.

Peki bu şansın dönmesi biz oyuncular için ne ifade ediyor? Şansın Dönmesi bizim için genel anlamda manâlı bir kasıt taşımasa da Neil Druckmann’ın şirkette daha da uzun süre boyunca bulunacağı kesinleşmiş diyebiliriz. Bakalım Naughty Dog yeni idare ekibiyle birlikte bir sonraki büyük projesinde bizlere neler sunacak? 

Comments
To Top