Haber

The Game Awards, Görme Bozukluğu Olan Kişiler İçin İlk Kez Sesli Anlatım Özelliğini Kullanacak

The Game Awards, Görme Bozukluğu Olan Kişiler İçin İlk Kez Sesli Anlatım Özelliğini Kullanacak

Her sene aralık ayında düzenlenen The Game Awards (Oyun Ödülleri), adından da anlaşılabileceği üzere bir video oyunu ödül töreni. Geoff Keighley tarafından sunulan ve 2003 yılından beri düzenlenen ödül töreninde bir sonraki yıl ve ondan daha sonra piyasaya sürülecek oyunların ön gösterimi de yapılabiliyor. Yılın oyunu ödülünü seçerken oyların yüzde 90’ı jüri, yüzde 10’u ise sosyal medyadaki oyuncular kadar alınıyor.

Bu yıl de düzenlenen ve YouTube Gaming üstünde canlı yayınlanacak olan The Game Awards etkinliğinde daha önce hiç yapılmamış bir şey yapılmasına karar verildi. Spiker Geoff Keighley, dün akşam saatlerinde yeni bir tweet paylaştı. Keighley’in Twitter üstünde yaptığı açıklamaya kadar The Game Awards etkinliğinde görme bozukluğu olan oyuncular için ilk önce bir nitelik kullanılacak.

Geoff Keighley’in attığı tweet:

Geoff Keighley tweet

The Game Awards’ın YouTube Gaming’de ilk kez özel bir sesli tasvir modlu canlı yayına sahip olacağını onaylamaktan mutluluk duyuyorum. Erişebilirlik önemlidir.

Geoff Keighley, attığı tweet ile YouTube Gaming üstünde canlı yayınlanacak olan The Game Awards etkinliğinde sesli tarif özelliğinin olacağını açıkladı. Görme bozukluğu olan kişiler için fazlasıyla kayda değer olan sesli tanımlama, ekranda olup biten her şeyin sesli bir şekilde açıklanarak izleyiciye aktarılmasını sağlıyor.

The Game Awards etkinliği Türkiye saatiyle 11 Aralık 2020 tarihinde saat 3.00’da gerçekleştirilecek. Etkinliği izlemek isteyen oyuncular YouTube Gaming üzerinden canlı yayına erişebilecek.

Comments
To Top