Haber

Tesla’nın Y Modeli, şirketin güvenlik derecelendirmesine sahip en son beş yıldızlı arabasıdır

Tesla’nın Y Modeli, şirketin güvenlik derecelendirmesine sahip en son beş yıldızlı arabasıdır

Tesla’nın araçları, Milli Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nin (NHTSA) çarpışma testlerinde yıllardır başarılı oluyor ve Model Y, grubun deneme ettiği her kategoride beş yıldız bölge orta büyüklükteki SUV ile şu anda bu sıralara katılan en son model. çarpışma güvenliği.

NHTSA arabaları, önden kazalar (keza şoför keza de gezgin koltukları için daha aşağı kategorilerle), yandan çarpışmalar (hem bariyere hem de direğe çarpmalar için) dahil olmak üzere dağıtılmış çarpışma testi ölçümlerine göre derecelendirir. ve rollover senaryoları. Model Y, genel olarak beş yıldızlı sonuçlar alır – oysa NHTSA’nın önceki testlerinde olduğu gibi, bu sonuçlar Tesla’nın otopilot modu değil, sadece adi, insan pilotlu senaryolar içindir.

Muhakkak, resimler ve yıldız derecelendirmelerinin hepsi iyi ve iyidir, ancak Daha fazla görsel bir öğreniciyseniz, Tesla SUV’un rahatlatıcı ağır çekimde eşyalara çarpan video görüntülerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Yeni sonuçlar, Model Y’nin Model 3, Model X SUV ve Model S’ye çok iyi çarpışma testi puanlarıyla katıldığı anlamına geliyor. (NHTSA, “imkansız” puanlardan kurtulmak için yönergelerini revize etmeden önce, Model S’ye ilk olarak 5,4 yıldız derecelendirmesi verildi.)

Comments
To Top