Haber

Tesla’nın Tam Otonom Sürüş Betası, Kavşaktan Geçen Bir Yayayı Görüp Durdu (Video)

Tesla'nın Tam Otonom Sürüş Betası, Kavşaktan Geçen Bir Yayayı Görüp Durdu (Video)

Başında son dönemin en popüler girişimcilerinden biri olan Elon Musk‘ın bulunduğu elektrikli otomobil şirketi Tesla, şu sıralar tüm odağını bütün otonom sürüş yazılımına çevirmiş durumda. acilen Tesla marka araçlarda olan otonom sürüş, direksiyonun başında bir şoför olmadan kullanılamıyor. Tesla, bütün otonom sürüşte amacına ulaşırsa sürücü araca fazla pozitif müdahale etmek zorunda kalmadan istediği yere gidebilecek. 

Tesla, geçtiğimiz ay birincil tam otonom sürüş beta yazılımını sınırlı sayıda vasıta için yayınlamaya başladı. Son birkaç hafta içerisinde bu beta testlerinden gelen geri bildirimleri inceleyen ve gerekli hata düzeltmelerini yapan şirket, daha kabiliyetli bir otonom sürüş deneyimi için yeni güncelleme yayınladı. 

Bütün otonom sürüş betası, kavşakta yayalar için durabiliyor

Tesla’nın üzerinde çalıştığı bu proje, araba endüstrisinin geleceği olarak gösteriliyor. Beta çalışmalarına katılan bir Tesla sahibinin paylaştığı bir videoda ise bu sistemin nasıl çalıştığı çok daha net bir şekilde görülebiliyor. Tesla’nın tam otonom sürüş beta yazılımını kullanan bir vasıta, bir kavşağa geldiğinde öteki tarafta beliren yayayı görüyor ve geçmesi için o kişiye öncelik veriyor. Bu da Tesla’nın tam otonom sürüşte sağlam bir meslek yaptığını bizlere gösteriyor. ,

Hem araç kavşaktan geçerken başka bir otomobilin olmadığı görülüyor. Belki daha artı vasıta ve yayalara ait olsaydı, Tesla’nın kavşağı geçmesi daha baskı bir hal alabilirdi. yine de tam otonom sürüşün son derece belirlenmiş adımlarla ilerlediğini görebiliyoruz.

 

Comments
To Top