Haber

Tesla’nın Model Y’si artık daha ucuz Standart Aralık seçeneğiyle sunuluyor

Tesla'nın Model Y'si artık daha ucuz Standart Aralık seçeneğiyle sunuluyor

Tesla derhal Model Y’nin daha ucuz bir Standart Aralık versiyonu için sipariş alıyor. Electrek göre bildirilen yeni varyant, Uzun Menzilli model için 49.990 $ ‘a kıyasla 41.990 $’ dan daha ucuz bir açılış ​​fiyatına sahip. İndirim, 326 mil yerine daha düşük bir EPA tahmini menzil ve dört tekerlekten çekiş yerine arkadan çekiş ile birlikte kazanç.

Yeni ve daha ucuz Model Y versiyonunun yanı sıra Tesla, 3.000 $ prim karşılığında yeni bir 7 koltuk seçeneği de satıyor. Versiyonda, kargo depolama için ikinci sıra ile birlikte düz olarak katlanabilen üçüncü bir oturma sırası vardır.

Standart Menzil seçeneği başlangıçta 230 millik bir menzil ile duyurulmuştu

Tesla başlangıçta Standard Range versiyonunu duyurdu Model Y, Mart 2019’da otomobilin duyurusuyla geri döndü. O sırada Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin 230 millik bir menzile ve 39.000 $ fiyat etiketine sahip giriş seviyesi Model Y için 2021 İlkbaharını piyasaya sürmeyi hedeflediğini söyledi. Ancak geçen yıl Temmuz ayında Musk, Tesla’nın Standard Range modeli için planlarını rafa kaldırdığını, çünkü “menzilinin 250 milin aşağıda kabul edilemez derecede düşük olacağını” söyledi. Bu yeni 41.990 $ ‘lık Standart Aralıklı Model Y, orijinal planda bir anlaşma gibi görünüyor.

Yeni varyantı sipariş etmek istiyorsanız Tesla, tahmini teslimat sürelerinin şimdi iki ila beş hafta aralarında değiştiğini belirtiyor.

Comments
To Top