Haber

Tesla Sahipleri, Tesla Marka Araçları Tavsiye Etmiyorlar

Tesla Sahipleri, Tesla Marka Araçları Tavsiye Etmiyorlar

Elektrik motorlu araba dendiğinde akla gelen ilk marka olan Tesla’yla ilgili umulmadık bir gelişme yaşandı. CNBC’de bulunan bir habere tarafından tüketiciler, Tesla marka otomobilleri önermiyorlar. Bu durumun nedeni ise modeller zarfında değişiyor. Örneğin tüketiciler, Model S’in dokunmatik ekranı, havalı süspansiyonları ve asıl bilgisayarı sebebiyle eleştirirken, Model Y sahipleri ise araçlarının boyasından ve karoser donanımlarından şikayetçiler.

Consumer Reports ekibi tarafından yapılan çalışmalara kadar Tesla, güvenilirlik çalışmalarında sondan ikinci sırada. İlginç bir şekilde takım, Tesla’nın yalnızca “Model 3” isimli sedanını öneriyor. Model Y ve Model S’in Model 3‘ten sonra piyasaya sürüldüğünü, bu araçların daha gelişmiş olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Tesla otomobiller

Tüketiciler, Model S ve Model Y ile ilgili öyle fazla sorun dile getiriyorlar. Senelerdir devamlı bu sorunlar da Tesla’nın Consumer Reports’taki puanını düşürdü. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alıcı Raporları’ndan Jake Fisher, Model S’in 2015 yılında en yüksek puan bölge araç olduğunu ancak 5 yıllık işlem içerisinde sürekli bir dalgalanma yaşandığını açıklama etti. Model Y’ye de değinen Fisher, bu aracın gövdesinin sıradan güvenirliğin çok aşağıda olduğunu açıklama etti.

giderken, Tesla markalı araçlarda yaşanan sorunlarla ilgili bildirimler, ardı arkası kesilmeden gelmeye devam ediyor. Mesela Model Y’si olan bir tüketici, birkaç gün önce aracının sırça tavanının patladığını, arabulucu artık üstü açık kullandığını söyledi. Keza Tesla, Model X ve Model S’lerle ilgili de yeni bir karar alıp, araçların garanti kapsamının genişletileceğini açıkladı. Tesla gibi öyle çok araba tutkunun hayran olduğu bir markada nasıl böyle sorunlar yaşandığı ise fiilen hayret verici…

Comments
To Top