Haber

Tesla Model Y’nin En Büyük Rakibi Olacak Ford Mustang Mach-E Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor

Tesla Model Y'nin En Büyük Rakibi Olacak Ford Mustang Mach-E Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor

ABD’li araba üreticisi Ford’un 2019 Kasım ayında gerçekleştirilen lansmanından itibaren adından bolca söz ettiren ve ilgiyle beklenen elektrikli SUV’u Mustang Mach-E, fazla yakında sokaklarda bize göz kırpmaya başlayacak. Şirketin CEO’su Jim Farley, gerçekleştirdiği bir röportajda aracın satışlarının açılmak üzere olduğunu belirtti ve bir takım minik bilgiler verdi.

ABD’de aracın web sitesi üzerinden sipariş oluşturmak muhtemel oysa ülkemizde, Ford’un resmi web sitesinde bulunan bilgiye takriben araç 2021’de pazara sunulacak. Bayilerden satın almada ise ABD’de de henüz satışlar başlamış durumda yok.

Tesla’dan en büyük farkı ‘gürültüsü’:

Mustang Mach-E’nin, Tesla Model Y’nin en büyük rakibi olacağı ve pazarı domine eden Tesla için rekabeti kızıştıracağı düşünülüyor. Ekim ayında aracın iki farklı versiyonunu duyuran Ford, her iki versiyon için de fiyatları da açıklamıştı. Tesla Model Y’nin 48.490 dolarlık satış fiyatının yanında Mustang Mach-E’lerin satış fiyatları 42.895 dolar ve 54.700 dolar olarak açıklanmıştı. 

Elektrikli araçların özelliklerinden biri de son derece gürültüsüz çalışmaları. Ancak Mustang Mach-E, bunu değiştirecek gibi görünüyor. CEO Farley bu konuda araca birazcık da ‘gürültü’ eklediklerini belirterek şu sözleri söyledi; “Sonuçta o bir Mustang”.

Mustang Mach-E, harika tasarımının yanına tek şarjla 600 km yol alabilmesi ve 10 dakikalık kısa bir şarjdan daha sonra 93 km‘ye kadar mesafe kat edebilmesi gibi özellikleriyle de öne çıkıyor. Vasıta, gelişmiş elektrikli çift motor ve akıllı 4×4 çekiş sistemi (AWD) ile sürücülere harika bir sürüş deneyimi vadediyor.

Comments
To Top