Haber

Tesla, Model S ve Model X Üretim Hattını Açıklanmayan Bir Nedenden Dolayı 18 Günlüğüne Durduruyor

Tesla, Model S ve Model X Üretim Hattını Açıklanmayan Bir Nedenden Dolayı 18 Günlüğüne Durduruyor

Elektrikli araba üreticisi Tesla, şirketin CEO’su Elon Musk kadar gönderilen e-postalara tarafından önümüzdeki haftalarda Model X ve Model S üretimini durduracak. Bu durdurmanın nedeni şirket ya da Elon Musk kadar tamamiyle paylaşılmasa da bu konuda bir takım tahminler bulunuyor.

azami söylenen tahminse Tesla’nın üretimi durduracağı 18 gün içinde Model S ve Model X için gerekli teçhizat güncellemelerini edineceği yönünde. Bu tahminin ne değin doğru olduğu bilinmezken üretim durduğunda çalışan kişilerin durumunun ne olacağıyla ilgili bilgilere Elon Musk e-postada yer verdi.

Çalışanlar 18 günün 7’sinde ücretli izinli sayılacak:

model s

Elon Musk göre şirket çalışanlarına gönderilen e-postada Model S ve Model X üretiminin 24 Aralık’ta durdurulacağı açıklama edildi. Elon Musk, üretimin durdurulduğu 24 Aralık gününün ve 25 Aralık’ın ücretli izin olacağını ifade ederken 28-30 Aralık’ta çalışanlara ödenti ödenmeyeceğini belirtti. Ama isteyen çalışanların teslimatlarda ya da öteki satmak noktalarında tayin alabileceğini açıklama etti.

Bunun yanı sıra çalışanlar, 31 Aralık – 1 Ocak tarihlerinde ve 4 Ocak ve 8 Ocak arasındaki günlerde de ücretlerini alacaklar. 11 Ocak’ta işlerine dönecek olan çalışanlar, geriye doğru kalan zaman diliminde herhangi bir aidat almayacak. Yani çalışanlar 18 günlük üretim askıya alma süresi boyunca 7 gün ücretli izinli sayılacak.

Elon Musk’ın gönderdiği bir diğer e-postaysa Tesla’nın şu sıralar en temel sorununu ortaya koydu. Musk, dördüncü çeyrek döneminin geriye kalan günlerinde üretimi artırmaları gerektiğini söyledi ve çalışanlarına üretimi artıracak tavsiyeleri olması halinde kendisine ulaşabileceklerini ifade etti. Tesla’nın 2020 yılındaki hedefi 500 milyon imal. Şirketin bu hedefe ulaşması için yılsonuna dek 180 bin araba daha üretmesi gerekiyor.

Comments
To Top