Haber

Tesla, 2021 Model 3 Araçlarında Menzil Artışı Gösteren Güncellemesini Yayınladı

Tesla, 2021 Model 3 Araçlarında Menzil Artışı Gösteren Güncellemesini Yayınladı

Elektrikli otomobil üreticisi denildiğinde akla ilk gelen şirketlerden bir her birine olan Tesla, kullanıcıları için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlamaya başladı. Bu güncellemenin 2021 Model 3 araçlarda menzil artışı gösterebileceği ifade ediliyor.

Green (@greentheonly) isimli Twitter kullanıcısı ve Tesla hackerına tarafından 2020.48.12 güncellemesi, Standard Range ve Long Range varyantları için ekstra menzili etkin ayla getiriyor.

Menzil artışı sadece 2021 model araçlarda

tesla 2021 model 3

Ayrıca laf konusu bu menzil artışının 2021 model araçlarla sınırlı olacağı da ifade edildi. Menzil artışından kastımız ise yeni güncellemenin, araçların pil kapasitesini fazla daha dürüst bir şekilde yansıtması.

Araba üreticisi, 2021 Model 3 ve Model Y araçlarının menzil kapasitesini geliştiren donanım yükseltmelerinin duyurusunu yapmıştı. Bu teçhizat yükseltmeleri aralarında bazı Model 3 modelleri için 82 kW/sa batarya takımı yer alıyordu. Yazılım güncelleme notunda batarya kapasitesini daha içten bir şekilde yansıtmak için menzilin daha yüksek gösterileceği belirtildi.

Engadget’ta yer alan habere göre 82 kW/sa pil paketine sahip olan araçlarda da yazılım güncellemesi sonrası daha yüksek bir menzil kapasitesi gösterilecek. 77 kW/sa batarya paketine sahip 2021 Model 3’e sahip bir kullanıcı, takriben 14,5 km’lik bir menzil artışı gördüklerini dile getirdi.

Keza bir takım kaynaklara göre söz konusu durum sadece menzil artışıyla sınırlı olmayabilir. Electrek’ten Fred Lambert, güncellemeyle birlikte menzil artışının yanı sıra araçların verimliliğinde de çoğaltma olabileceğini dile getirdi.

Comments
To Top