Haber

Telegram’a, Uygulamayı Discord’a Çeviren Bir Özellik Geldi

Telegram'a, Uygulamayı Discord'a Çeviren Bir Özellik Geldi

Son yılların giderek popülerleşen hemen olan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesine olan Telegram, yeni bir özelliğin yayınlandığını duyurdu. Bu özellik, sohbet gruplarının tıpkı Discord‘daki gibi sesli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. An itibarıyla öyle fazla kullanıcıya ulaşan nitelik, kullanıcılara öbür bir tecrübe sunacak gibi görünüyor.

Oyuncuların bir numaralı iletişim kanalı olan Discord, bir gruptaki tüm kullanıcıların konuşabilmesini sağlıyor. İşte Telegram da bu özelliği kendi platformuna taşımış durumda. Yeni özelliği mevcut sohbet gruplarının içine entegre eden geliştiriciler, bu sayede dileyen kullanıcıların konuşmasını, dileyen kullanıcıların mesaj atabilmelerini sağlıyor.

Telegram’ın yeni özelliği işte böyle çalışıyor

Telegram

Kullanıcılar, Telegram’ın yeni özelliğini göstermek için yalnızca sohbet grubunu açacaklar. Ekranın üst kısmına eklenecek olan “Voice Chat” bölümü, kaç kullanıcının konuşabilir durumda olduğunu gösterecek. “Join” butonunu kullanan bir sohbet üyesi, söylemek istediklerini mesaj yazmaya gerek duymadan iletebilecek. Kullanıcılar, tıpkı Discord’da olduğu gibi Telegram’da da sesli sohbet kanalına antre çıkış yapabilecekler.

Telegram, bu özelliğin bir uzantısı olarak Android kullanıcıları için bir de widget oluşturdu. Kullanıcılara ayrı fonksiyonel özellikler sunacak bu widget, sohbet kanalında birilerinin olduğunu ve hatta konuştuklarının görülebilmesini sağlıyor. Kullanıcılar, bu widget yoluyla sohbete dahil olabilecekleri gibi, isterlerse sesli sohbet kanalından çıkabilecek ya da sohbeti sessize alabiliyorlar. 

Comments
To Top