Haber

Teledyne, termal ve lazer görüşlü süper boyutlu bir sensör mağazası oluşturmak için FLIR’i satın alıyor

Teledyne, termal ve lazer görüşlü süper boyutlu bir sensör mağazası oluşturmak için FLIR'i satın alıyor

Şirketlerden Pazartesi günü yapılan açıklamaya tarafından, endüstriyel algılayıcı devi Teledyne, termal görüntüleme ve gece bakış teknolojisi üreten Oregon merkezli FLIR şirketini satın alacak. Anlaşma, nakit ve hisse karışımı olarak 8 milyar dolar layık.

“Her iki şirketimizin de merkezinde kayıtlı sensör teknolojileri var. İş modellerimiz de aynı: Her birimiz müşterilerimize sensörler, kameralar ve sensör sistemleri sağlıyoruz, ”dedi Teledyne başkanı Robert Mehrabian yaptığı açıklamada. Şirketlerin sensörleri, “minimum örtüşme ile özgün bir şekilde tamamlayıcıdır”, diye ekledi ve bu, düzenleyiciler satın almayı onaylayıp onaylamamaya karar verdiğinde önemli olabilir.

Olasılıkla FLIR’i zaten biliyorsunuzdur

Oregon merkezli FLIR, askeri, endüstriyel ve alıcı uygulamaları için termal görüntüleme ve gece gösterme teknolojisi üretmektedir – kızılötesi görüntüleri daha önce gördüyseniz, olasılıkla FLIR kamera ile çekilmiş. FLIR’in ayrıca Kara Hornet uçağı için Ordu ile 60 milyon dolarlık bir sözleşmesi bulunuyor ve Hadron termal kamerası diğer Ordu onaylı dronlarda kullanılıyor. FLIR ayrıca, araçların insanları ve bilhassa şehirsel alanlarda önemli olan sürüş koşullarını daha iyi “görmesine” asistan olan Zoox’un kendi kendine dışarı giden robotaksisi için termal görüntüleme kameraları sağlar.

Teledyne, kendi kendine giden araçlar için kullanışlı bir teknolojiye de sahip olabilir: NASA dahil savunma ve endüstriyel müşteriler için termal sensörler yapmanın yanı sıra, LIDAR’ı (ışık idrak ve menzil) yaratıcı şirketlerden biridir. kendi kendine dışarı giden bir arabanın üstünde görebileceğiniz sensörler. LIDAR’ı ayrıca geçen Ekim ayında NASA’nın OSIRIS-REx görevinde kullanıldı ve Bennu asteroidinin yüzeyinin haritalanmasına muavin olarak Dünya’ya geri getirmek için örnekler toplayabildi. Teledyne, LIDAR’ı en eski otonom prototiplerden bazılarında ve Google’ın ilk arabalarında ve diğerlerinde yer alan Velodyne ile karıştırılmamalıdır.

Satın almanın bir süre ortasında kapanması bekleniyor. şirketler, düzenleyici onayı beklediğini söyledi.

Comments
To Top