Haber

Teknoloji Sektöründe Bu Haftanın En Çok Okunan Haberleri

Teknoloji Sektöründe Bu Haftanın En Çok Okunan Haberleri

Sürekli değişen ve büyüyen teknoloji dünyasında her hafta yeni gelişmelere şahit oluyor, bu haberleri detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Geride bıraktığımız hafta da teknoloji sektörü açısından epeyce yoğun geçti. 

Biz de bu içeriğimizde keza teknoloji dünyasında geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmelerini ayrıca de teknolojiyle ilgili göz alıcı içerikleri sizler için bir araya getirdik. Gelin, bütün bu haberlere daha yakından göz atalım.

Bu haftanın en fazla okunan teknoloji haberleri

Bilgisayarınız hangi oyunları kaldırır?

bilgisayar

Yeni bir oyun çıktığı zaman hepimiz elimizdeki bilgisayarın o oyunu kaldırıp kaldırmayacağını öğrenmek için sistem gereksinimlerine bakarız. Biz de bu içeriğimizde “Bilgisayarım hangi oyunları kaldırır?” sorusunu cevap verme namına sizler için ayrıntılı bir kılavuz hazırladık.

AAA PC Oyunlarını Avuçlarınızın Arasına Getirecek Taşınabilir Oyun Bilgisayarı: GPD Win 3

GPD Win 3

GPD Win 3 adlı taşınabilir oyun bilgisayarı, AAA PC oyunlarını bir el cihazında 60 FPS ile oynatmayı vadediyor. Windows 10 ile çalışan ve az önce geliştirme aşamasında olan cihazın çabuk üretimi ise şu an için mevcut değil.

WhatsApp Web, Kullanıcıların Uzun Zamandır Beklediği Özelliğe Sonunda Kavuşuyor

WhatsApp

Hemen Olan mesajlaşma uygulaması denildiğinde akla ilk gelen uygulamalardan biri olan WhatsApp, kullanıcıların uzun süredir hayalini kurduğu görüntülü ve sesli konuşma özelliğini WhatsApp Web ve masaüstü sürümlerinde test etmeye başladı. Şu lahza beta sürümünde etkin olan bu özelliklerin ne zaman kullanıcılara sunulacağı bilinmiyor.

Samsung, iPhone’ların Kutusundan Sorumluluk Cihazı Çıkmamasını Tiye Aldığı Gönderiyi Kaldırdı

Galaxy S21

Samsung, iPhone’ların kutusundan şarj cihazı çıkmamasını tiye aldığı Facebook gönderisini kaldırdı. Bu gelişmeyle birlikte Galaxy S21’in kutusundan çok miktar cihazı çıkmayacağına karşın iddialar da baskı kazanmış oldu.

Xiaomi Mi Watch ve Mi Watch Lite, 599 TL’den Başlayan Fiyatlarla Türkiye’de

Xiaomi Mi Watch

Xiaomi’nin en yeni akıllı saat modelleri olan Mi Watch ve Mi Watch Lite, Türkiye’de satışa sunuldu. Biri oval, diğeri ise kare tasarıma sahip olan zeki saatler ayrı isteklere sahip kullanıcıları hedefliyor. Fiyat noktasında Mi Watch Lite 599 TL’den satışa sunulurken, Mi Watch ise 1.099 TL’lik fiyatıyla alıcılarını bekliyor.

iOS’un Hesap Makinesinde 2008 Yılından Beri ‘Bilimsel Mod’ Olduğunu Biliyor muydunuz?

iOS Hesap Makinesi

iOS işletim sisteminde bulunan Hesap Makinesi uygulaması, pek çok kullanıcının bilmediği bir özelliğe sahip. Bu özellik, uygulamanın bilimsel mod desteğiyle kullanılmasını sağlıyor. Bilimsel modlu stok Hesap Makinesi uygulamasını göstermek için yapmanız gereken tek şey ise telefonunuzu bağlı döndürmek.

Yapay Zekanın Verimliliğe En Fazla Tezgâhtar Olacağı Ülkeler Açıklandı Zirvede Büyük Sürpriz

yapay zeka

Yayınlanan yeni bir raporda, suni zekânın hangi ülkelerde meslek verimliliğini ne dek artıracağı paylaşıldı. Yapay zekânın meslek verimliliğini en fazla etkileyeceği ülke ise ne ABD ne Japonya ne de Güney Kore oldu.

Comments
To Top