Haber

TCL, XL Collection TV serisini duyurdu ve bu yıl 8K’yı ana akım haline getirme sözü verdi

TCL, XL Collection TV serisini duyurdu ve bu yıl 8K'yı ana akım haline getirme sözü verdi

TCL, satın alabileceğiniz 1.000 ABD dolarının altındaki en iyi TV’lerden bazılarını yapıyor ve Samsung ve LG gibi TV üreticilerinin daha yeni 2021 serilerinde kullanmaya başladıkları Ufak LED teknolojisini benimsemek için de erkendi. (TCL’nin 8 Serisi ve 6 Serisi halihazırda Küçük LED arkadan aydınlatmayı içerir.) Şirket 2021 için kavgacı fiyatlandırma stratejisini ve teknolojik avantajını Küçük LED’de birleştirerek yeni bir 6 Serisi için 8K’da da çalışmayı umuyor. çözüm.

“Önümüzdeki sene piyasaya sürülecek olan tüm 2021 6-Serisi TCL Roku TV modelleri 8K çözünürlüğe sahip olacak,” dedi TCL bugün bir basın bülteninde, geçen yılın modellerinin de satışta kalacağını belirtti. TCL’nin AiPQ motoru, yeni 6 Serisinde 4K içeriği daha yüksek netliğe ve keskinliğe yükseltebilecek.

Resim: TCL

TCL, LCD TV teknolojisinde rakiplerinin fazla ilerisinde olduğunu düşünüyor ve bu, şirketin düşey entegrasyonu ve üretim uzmanlığı. Bu sene, ekran ve arkadaki ışık sistemi arasındaki boşluk sıfır milimetre olduğu için “OD Zero” markalı yeni bir panel sunuyor. Netice, TCL’nin “on binlerce Mini LED ve binlerce kontrast teftiş bölgesine sahip ultra ince ekran” olarak tanımladığı şeydir.

Fotoğraf: TCL

LG’nin Küçük LED ile LCD TV yapmaya başlayacağını duyurmasının gerisinde TCL, OLED’in düşüklüğünü eleştiren dikenli bir blog yazısı yayınladı genel pazar payı. TCL’den Aaron Dew, daha süratli evrimden bahsetmeden önce, “2010’ların başında ilk olarak TV’lerde kullanılmasından bu yandan kayda değer ölçüde değişmez ve hala küresel TV satışlarının yalnızca yüzde 3’ünden daha azını oluşturan ekran teknolojisine sahip TV’ler var” LCD setleri ve Ufak LED’in avantajları. “2021’de Küçük LED’i tanıtmaktan heyecan duyan markalara, tek sorum ‘bu kadar uzun sürdü?’

TCL’nin en son 6 Serisi dinç eleştiriler aldı ve aynı zamanda oyuncular için de fantastik bir seçimdi. 120 Hz’de 4K çözünürlüğü tamamen çekemedi. Muhtemelen, bu, TCL’nin bu gelecek modelle çözmek isteyeceği bir şeydir.

2021’de TCL, bambaşka fiyat noktalarında ve çözünürlüklerde 85 inç ekranlardan oluşan bir dizi olan The XL Collection’ı da piyasaya sürecek. Şirket, bekleyebileceğiniz şey:

Bu yıl XL Koleksiyonunu üç farklı model oluşturacak ve her 85 inç TV, her türden konut sinema sistemi için performans seviyelerine sahip olacak. 4K HDR akışının ve QLED bakış kalitesine sahip 85 inç 4K HDR TCL Roku TV’nin keyfini çıkarmanın en kolay yolunu sunan sade, akıllı 85 inç 4-Serisi TCL Roku TV’den 85 inç Küçük LED ile çalışan en üstün 8K TCL TV’ye QLED geniş renk teknolojisi olan XL Koleksiyonu, her bütçeye uyacak ve hayattan daha büyük bir ev eğlencesi sunmak için en yüksek performans standartlarını aşacak.

TCL’nin XL Koleksiyonu, 1.599 $ ‘dan başlayan fiyatlarla 85 inç TV serisidir. Image: TCL

4 Serisi, XL Koleksiyonu aralarında ilk çıkış olacak: Bu çeyrekte 1.599 dolara geliyor. Devasa bir 4K ekran için fena yok. Daha iyi QLED (kuantum nokta rengi) gösterme kalitesine sahip daha pahalı XL setleri yılın ilerleyen günlerinde piyasaya sürülecek. Bunların fiyatları açıklanacak – ve benzer şey 8K 6 Serisi için de geçerli.

Comments
To Top