Haber

TCL, Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Telefonu 10 SE’yi Türkiye’de Satışa Sundu

TCL, Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Telefonu 10 SE'yi Türkiye'de Satışa Sundu

Çinli teknoloji şirketi TCL, kısa bir vakit önce duyurduğu yeni telefonu 10 SE‘yi Türkiye’de satışa sundu. Uygun fiyatlı bir telefon olarak karşımıza meydana çıkan TCL 10 SE, yüksek performansı pek de önemsemeyen tüketicilerin ilgisini çekecek gibi görünüyor. Peki TCL’nin Türkiye’de satışa sunduğu yeni telefon, tüketicilere ne gibi özellikler sunuyor?

TCL 10 SE, 6,52 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlük sunan bir ekranla geliyor. Çentikli yapıdaki bu ekranda 8 MP çözünürlük sunan bir ön kamera yer alıyor. Kullanıcılar, bu ön kamerayı kullanarak 1080p 30 fps video çekimleri gerçekleştirebiliyorlar. Telefondaki parmak izi okuyucu sensörse ekranda yok, arka panelde yer alıyor.

TCL 10 SE işte böyle görünüyor

TCL 10 SE

TCL’nin Türkiye pazarındaki yeni akıllı telefonu, MediaTek Helio P22 işlemciden güç alıyor. Bu baskı, 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile destekleniyor. 15 watt seri sıkıntı desteğine sahip olan akıllı telefonun pil kapasitesi ise 4000 mAh olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca TCL 10 SE, On-The-Go olarak isimlendirilen tersine sıkıntı özellğini de bünyesinde barındırıyor.

Telefonun arkadaki kısmında üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu kamera kurulumu 48 MP asıl kameraya ek olarak 5 MP ve 2 MP çözünürlük sunan iki kamera daha içeriyor. Kullanıcılar, bu kamera kurulumunu kullanarak ayrı modlarda resim ve video çekimleri gerçekleştirebiliyorlar.

TCL 10 SE

TCL 10 SE teknik özellikleri

Ekran: 6,52 inç, HD+ (1600 x 720) piksel çözünürlük İşlemci: MediaTek Helio P22 RAM: 4 GB Depolama: 128 GB Arkadaki Kamera: 48 MP + 5 MP + 2 MP Batarya: 4,000 mAh

TCL’nin açıklamalarına göre 10 SE, kar gümüşü ve buz siyahı olarak isimlendirilen iki farklı renkte satın alınabiliyor. Şirket, telefonun öğüt edilen satmak fiyatının 2,499 TL olduğunu açıklama ediyor. 

Comments
To Top