Haber

TCL daha fazla katlama, bükme ve uzatma ekranı sergiliyor

TCL daha fazla katlama, bükme ve uzatma ekranı sergiliyor

TCL, ticari fuarlarda sergileme konseptlerini sergileme konusunda hiçbir vakit çekingen olmadı ve bu sene da farklı değil; şirket (sanal olarak) bu prototiplerden birkaçını CES 2021’de sergiliyor. Bu konseptlerin pazara ulaşacağına dair kuşkusuz hiçbir garanti olmadığını akılda tutarak, ekran teknolojisinin muhtemel bir geleceğine hala eğlenceli bir gösterme. Birincisi, 6,7 inçlik ekranı 7,8 inç’e değin genişletebilen AMOLED “döndürülebilir” ekrana sahip bir mobil cihaz. TCL, cihazın 3 mm’lik bir bükme yarıçapıyla 10 mm’den daha az kalın olduğunu söylüyor.

TCL bunu döndürülebilir bir ekran olarak adlandırır, oysa dışa dürüst keskin bir döndürme eylemi yoktur.

Aynı bir konsept, bu yıl CES’te şimdiye dek gördüğümüz, gönülsüzce daha gülünç olan tanıtım videolarından birinde görülüyor. Bu, iki taraftan açılan bir kaydırma gibi ya da teknik bir terim olan “Serbest Bildirgesini Çalacağım” gibi uzatılabilir bir ekran konseptidir.

TCL, ekranın kendisinin de yalnızca 0,18 mm kalınlığında daha ince olduğunu söylüyor. Şirket, bu konseptin yerden tasarruf sağlayan avantajlarını, bir yürüyüşçünün patikadaki bir çantadan çıkaran bir videosu ile eve götürmeye çalışıyor. Maalesef, bilim kurguda en sevdiğimiz katlama gadget’larımız kadar özgün görünüyor.

TCL, bu teknolojinin çalışan bir prototip versiyonuna sahip gibi görünüyor, ama daha ufak ve yürüyüşçü videonun önerdiği değin sağlam görünmüyor. Ve şirket, bu yıl pazara katlanabilir / elastik bir mahsul getireceğini söylese de, paramızı bayağı bir katlanır telefona yatırırdık – bir süredir bu kavramlardan biri üzerinde çalışıyor – bir süredir çalışıyor.

Comments
To Top