Haber

TCL bazı alışılmadık gözlükleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor

TCL bazı alışılmadık gözlükleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor

CES 2021 için TCL, senelerdir çalışmakta olan ve bundan böyle pazara ulaşmaya yakın olan giyilebilir bir ekran prototipini sergiliyor. Kısacası, şirket buna TCL Giyilebilir Ekran adını veriyor ve bu, içinde iki 1080p ufak OLED ekrana sahip bir çift gözlük. Bu bir sanal realite başlığı yok – daha ziyade, izleyiciye koskocoman bir ekrana bakma efekti veren giyilebilir, kişisel ekran konseptine yeni bir yaklaşım.

Giyilebilir Ekran, bir çift standart gözlük şeklindedir. Fotoğraf: TCL

Gözlükler, USB-C video çıkışı ile donatılmış bir cihaza kablolu temas gerektirir. TCL, 140 inçlik bir ekranı, derece başına 49 piksel yoğunlukla dört metre uzak izleme etkisini ürettiklerini söylüyor. bununla birlikte 3D içeriği de görüntüleyebiliyorlar.

TCL gözlükler için az önce bir fiyat vermedi ve giyilebilir cihazın bu yıl sonradan belirtilmiş pazarlarda satışa sunulacağını söylüyor. Şirket, 5G özellikli bir telefon paket anlaşmasının parçası olarak ABD’ye getirmek için adsız bir içerik aboneliği ortağıyla çalışıyor.

TCL’nin MoveAudio S600 kablosuz kulaklıkları etkin şamata müdahale etme özelliğine sahiptir. Fotoğraf: TCL

TCL keza, her bir tomurcukta oturmuş üç mikrofon ile etkin gürültü giderme ve şeffaflık modu taşıyan yeni MoveAudio S600 kablosuz kulaklıkları da duyuruyor. Toza, sıçramaya ve terlemeye karşı koruma temin etmek için IP54 olarak derecelendirilmiştir ve tek bir şarjla sekiz saat müzik çalma sağlarlar. TCL, şubat ayında 149 € (takriben 180 $) karşılığında küresel pazarlarda satışa sunulacağını söyledi (buna ABD’nin dahil olup olmadığı net değil).

MoveTrack Pet Tracker evcil hayvanınızın sekmelerini tutar. Fotoğraf: TCL

Son olarak, MoveTrack Pet Tracker var. Evcil hayvanınızın tasmasına takılan ve gerçek zamanlı konum takibi karşılayan bir cihazdır. Kullanıcılar, evcil hayvanlarının belirlenmiş bir alandan ayrılması durumunda bildirim alabilir ve aktivite seviyelerini izleyebilirler. MoveTrack IP67 sınıfındadır ve bekleme modunda 14 jurnal pil ömrü sağlar. bununla birlikte küresel pazarlarda Şubat ayında 99 € ‘ya (takriben 120 $) satış yapacak – yine ABD’yi kapsayıp kapsamadığı belirsiz.

Comments
To Top