Haber

TBMM Başkanı Şentop, Hamilton’u Tebrik Etti: Pist Çok İyiymiş Değil mi Şampiyon?

TBMM Başkanı Şentop, Hamilton’u Tebrik Etti: Pist Çok İyiymiş Değil mi Şampiyon?

Formula 1’i ülkece ne dek özlediğimizi gösteren 2020 İstanbul Grand Prix’ini kazanan ad Lewis Hamilton oldu. Mercedes takımının pilotu, birincilik ödülünü TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un ellerinden aldı.

Hamilton böylece yedinci şampiyonluğunu kazanmış oldu. Britanyalı pilot bu nedenle efsanevi pilot Michael Schumacher’in rekorunu da egale etti. 34 yaşındaki pilot bu başarısıyla tarihe geçti.

Şentop’tan sosyal medyada mesaj

ödül

Yarışta ödülü ibraz eden Şentop, daha sonra da sosyal medyadan bir mesaj paylaştı. TBMM Başkanı mesajında “Formula 1’in İstanbul ayağını kazanan Mercedes Pilotu Lewis Hamilton’ın yeni şampiyonluğunu podyumda tebrik edip, kupasını takdim ettik. Pist fazla iyiymiş değil mi kazanan.” ifadelerini kullandı.

Lewis Hamilton daha önce yaptığı açıklamalarda pistteki yol tutuşundan ve genelde hem kendisinin ayrıca de takımının yeterince iyi olmadığından yakınmıştı. Kazanan pilotun sözleri oldukça konuşulmuştu. 

Yarışta pistin kurumaya başlaması ve DRS kullanımının açılmasıyla birlikte otomobilinden istediği performansları almaya başlayan Hamilton, 37. turda birinci sırayı ele geçirdi ve yarış ardına kadar da bırakmadı. Mercedes pilotu yarışın ilk turlarında yaptığı bir pitstop haricen pite girmeyerek dikkatleri çekti.

Kupalar Şentop’un elinden

racing point

Intercity İstanbul Park Pisti’nde gerçekleştirilen yarıştan daha sonra yapılan törende ödülleri ibraz eden TBMM Başkanı, kazanan Hamilton’ın dışında yarışı 2. sırada tamamlayan Racing Point pilotu Sergio Perez ve üçüncü sırayı alan Ferrari pilotu Sebastien Vettel’e de kupalarını verdi.

Böylece Formula 1, 9 yılın ardındaki bir defa daha Türkiye’ye gelmiş oldu. Epeyce çekişmeli ve heyecanlı geçen yarış, dünyanın dört bir yanına sporun meraklıları kadar peşine düşüp takip edildi. Bu neşelendirici yarıştan ve gösterilen ilgiden sonra F1’in bir kez daha takvimde aralıksız kendine yer bulan pistlerden biri olmasını umuyoruz.

Comments
To Top