Haber

Tasarımcı Olmak İsteyenlere En İyi Ücretsiz Udemy Kursları

Tasarımcı Olmak İsteyenlere En İyi Ücretsiz Udemy Kursları

tekrar tekrar önemini ve geçerliliğini koruyan tasarımcılık mesleği, özellikle çoğu iş alanının dijitalleşmesi ile bambaşka bir noktaya evrildi ve daha önemli bir hâle geldi. Bugün oynadığımız oyunlar, izlediğimiz filmler/diziler, kullandığımız ürünler, ziyaret ettiğimiz web siteleri ve daha birçok şey bir tasarımın sonucunda ortaya çıkıyor.

Durum böyle olunca özellikle dijital tasarımcılık epeyce kayda değer bir meslek grubu hâline geliyor. Peki nasıl tasarımcı olunur? Bunun için gerekli açılış adımlarını atmanıza yardımcı olabilecek o kadar fazla bedava Udemy kursları bulunuyor. Gelin tasarımcı almak isteyenlere özel en iyi ücretsiz Udemy kursları listemize yakından bir göz atalım.

Tasarımcı almak isteyenlere bedava Udemy kursları:

Yeni Başlayanlar İçin Adobe Photoshop Esas Tasarım Eğitimi – Fatih Gök Sıfırdan İleri Düzeye AutoCAD 2019 Eğitimi – Yiğitcan Damgacıoğlu SolidWorks 3 Boyutlu Çizim Uygulamaları – Fatih Kuzgun Basit ve Hızlı After Effects CC Öğrenin – Mustafa Hikmet Aydıngüler Kolay ve Hızlı Illustrator CC Öğrenin – Mustafa Hikmet Aydıngüler Oyun Modeli Tasarlama – Anima Mektep Blender Canlandırma Temelleri – Murat Eğretli Sketch ile Arayüz Tasarımına Giriş (UI Dersleri) – Ramazan Yıldız Uzmanından Bedava WordPress Eğitimi – Sadri Ercan

Yeni Başlayanlar İçin Adobe Photoshop Temel Tasarım Eğitimi – Video Veri Online Eğitim, Fatih Gök

ücretsiz udemy photoshop kursu

Puanı: 4,4 Öğrenci sayısı: 70.903 Video içerik süresi: 1 saat 48 dakika

Tasarımcılık denildiğinde genellikle ilk akla gelen fotoğraf ve grafik tasarımcılığı oluyor. Fotoğraf manipülasyonu yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz en iyi programların başında ise kuşkusuz Adobe Photoshop var. Eğer tasarımcı olmak istiyorsanız hemen hemen bir uzantınız hâline gelecek olan Photoshop’u eksiksiz öğrenmeniz gerekiyor.

Eğer daha önce Photoshop deneyiminiz olmadıysa, bu kurs baştan sona Photoshop’a giriş yapabilir ve sık kullanılan tasarım araçlarını yakından tanıyabilirsiniz. Hem temel çizim araçlarından da bahseden bu kurs sayesinde, Photoshop üzerinden görsel tasarım alanına güzel bir antre yapabilirsiniz.

Sıfırdan İleri Düzeye AutoCAD 2019 Eğitimi – Yiğitcan Damgacıoğlu

ücretsiz autocad kursu udemy

Puanı: 4,3 Öğrenci sayısı: 22.758 Video içerik süresi: 5 saat 44 dakika

AutoCAD’i daha çok mühendisler ve mimarlar kullanır gibi genel bir algılama olsa da AutoCAD, bilgisayar destekli tasarım gerçekleştirmek isteyen herkesin öğrenebileceği bir program. Özellikle işin teknik yönüne odaklanmak ve genellikle endüstriyel tasarımlar yapmak istiyorsanız, AutoCAD sizin için vazgeçilmez olacaktır.

Daha önce hiç AutoCAD deneyimi olmayan kişilere özel hazırlanan bu kurs ile teknik tasarım dünyasına birincil adımları rahatlıkla atabilirsiniz. Hem yalnızca antre yapmakla kalmayan bu kurs belirtilen bir düzeye ve kendi karmaşık tasarımlarınızı yapmayı öğrenene değin devam ediyor.

SolidWorks 3 Boyutlu Çizim Uygulamaları – Fatih Kuzgun

ücretsiz solidworks dersleri udemy

Puanı: 4,4 Öğrenci sayısı: 13.557 Video içerik süresi: 3 saat 25 dakika

Bildiğiniz üzere üç boyutlu yazıcıların yaygınlaşması ile beraber üç boyutlu çizim ve tasarım da bir hâyli önemli bir hâle geldi. Üç boyutlu tasarım ve çizim yapabileceğiniz en yaygın uygulamalardan biri de SolidWorks olarak karşımıza çıkıyor. Eğer teknik katı modeller tasarlamak ve bu tasarımları hayata geçirmek istiyorsanız bu kurs tam da ihtiyacınız olan zorunlu adımları atmanıza yardımcı olacaktır.

SolidWorks programını bir defa öğrendikten sonradan yönelebileceğiniz alanlar oldukça geniş. SolidWorks doğruca mimari tasarımlardan, alet tasarımlarına, maket tasarımlarına ve aklınıza gelebilecek daha birçok alanda üç boyutlu tasarım gerçekleştirebilirsiniz.

Basit ve Seri After Effects CC Öğrenin – Mustafa Hikmet Aydıngüler

ücretsiz after effects kursu udemy

Puanı: 4,4 Öğrenci sayısı: 13.047 Video içerik süresi: 4 saat 50 dakika

Dijital tasarımın olmazsa olmazlarından biri de yeşil perde kullanımı ve animasyonlar olarak karşımıza çıkıyor. Yeşil perde kullanımı ve animasyon oluşturma; her türlü medya sektöründe sıklıkla kullanılıyor. Özellikle videolar üstünde manipülasyon yapma ve dijital efektler ekleme, hemen hemen izlediğimiz her şeyde karşımıza çıkıyor.

Bu efektlerin birçoğu ise Adobe After Effects programı bir uçtan bir uca yapılıyor. Eğer video tasarım yönünde ileri gitmek istiyorsanız After Effects mutlaka öğrenmeniz gereken bir program olacaktır. Bu ücretsiz kurs ile After Effects’e antre yapıp video manipülasyonu, yeşil perde kullanımı, hareketli grafikler üretme gibi birçok tasarım yöntemini öğrenebilirsiniz.

Basit ve Hızlı Illustrator CC Öğrenin – Mustafa Hikmet Aydıngüler

adobe illustrator dersi udemy

Puanı: 4,3 Öğrenci sayısı: 22.694 Video içerik süresi: 1 saat 29 dakika

Eğer grafik tasarım alanına ve bilhassa çizgi tasarımlar yapmaya ilgi duyuyorsanız, Adobe Illustrator adeta eliniz ayağınız olacak bir program. Keza iki boyutlu hem de üç boyutlu çizim yapmayı öğrenebileceğiniz bu kurs, doğru Illustrator programında işinize yarayacak bütün tasarım araçlarını da öğrencilere tanıtıyor.

Bilhassa vektör çizim yapma ve hâlihazırda çekilmiş fotoğrafları çizgi tasarım hâline getirme işlerinde kullanılan Illustrator üstünde uzun vakit harcamanız gereken bir program. Her ne dek kurs içeriği kısa olsa da kursta sadece tasarım araçlarını nasıl kullanacağınız gösteriliyor. Bu araçları akıcı kullanabilmek için öğrendikleriniz üzerinde pratik yapmanız kayda değer olacaktır.

Oyun Modeli Planlama – Anima Okul

oyun modeli tasarlama kursu udemy

Puanı: 4,6 Öğrenci sayısı: 12.683 Video içerik süresi: 3 saat 57 dakika

Bugün oynadığımız oyunların tümü gerçekte birer tasarımsal başyapıt olarak karşımıza çıkıyor. Oyunlarda görmediğimiz ya da görüp umursamadığımız en ufak nesne bile uzun saatler süren tasarımsal sürecin bir ürünü oluyor. Oyunlardaki modellerin nasıl tasarlandığını merak ediyor ve siz de bu alana adım atmak istiyorsanız, Oyun Modeli Planlama kursu bütün size tarafından olacaktır.

Oyunlardaki karakterler, silahlar, zırhlar ve aklınıza gelebilecek sayısız nesne esas programlar tamamen tasarlanıyor. Bu kursta bu tasarım programlarından Autodesk Maya, ZBrush ve Substance Painter almak üzere üç adam başına seçilmiş ve bu programlarda oyun modeli tasarlamanın temelleri anlatılıyor.

Blender Animasyon Temelleri – Murat Eğretli

ücretsiz blender dersleri udemy

Puanı: 4,1 Öğrenci sayısı: 11,494 Video içerik süresi: 2 saat 11 dakika

Açık kaynaklı ve bedava en büyük üç boyutlu modelleme programlarından biri olan Blender, özellikle oyun geliştiricileri göre yoğun bir şekilde kullanılıyor. Oyunlarda gördüğümüz birçok animasyon ve üç boyutlu tasarım Blender doğruca tasarlanıyor. Eğer oyun tasarımı alanına yoğunlaşmak istiyorsanız, Blender öğrenmeniz gereken tasarım programlarının başında gelecektir.

Üç boyutlu çizimler yapabileceğiniz  ve bu çizimleri animasyonlar olarak hayata geçirebileceğiniz Blender oldukça karmaşık bir program olarak görünse de Blender Canlandırma Temelleri kursu sayesinde programa güzel ve basit bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu kurs bir uçtan bir uca animasyon oluşturmanın temellerini öğrenebilir ve öğrendiklerinizi örneklerle uygulayabilirsiniz.

Sketch ile Arayüz Tasarımına Giriş (UI Dersleri) – Ramazan Yıldız

ücretsiz arayüz tasarlama dersleri udemy

Puanı: 4,6 Öğrenci sayısı: 12.676 Video içerik süresi: 2 saat 22 dakika

Diğer çoğu şey gibi jurnal olarak kullandığımız uygulamalar, siteler ve güya programlar da belirtilmiş bir tasarımsal sürecin ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. Bir uygulamanın arayüzü, kullanıcının doğruca etkileşime geçtiği en manâlı noktasıdır. Bu arayüzler ise kodlanmaya başlamadan önce görsel olarak tasarlanıyor.

Sketch ise bu arayüz tasarımlarını yapabileceğiniz ve daha çoğu grafik tasarım işlerinizi halledebileceğiniz favori yazılımlardan bir her birine. Bu kurs tamamen Sketch programının tasarım araçlarına etken olmayı öğrenebilir ve dağıtılmış tasarım türlerinin nasıl yapıldığına dair örnekleri gözlemleyebilirsiniz.

Uzmanından Ücretsiz WordPress Eğitimi – Sadri Ercan

ücretsiz wordpress dersleri udemy

Puanı: 4,5 Öğrenci sayısı: 77.239 Video içerik süresi: 7 saat 18 dakika

Ücretsiz Udemy kursları listemizin ve Udemy’nin en uzun ve en çok ilgi görebilen web tasarım derslerinden biri de Sadri Ercan kadar bahşedilen WordPress eğitimi olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemlerde en ince ayrıntısına kadar popüler olan WordPress, kodlama yapmaya gerek kalmadan web sitesi planlama araçlarını sizlere sunuyor.

İster kurumsal, ister kişisel olsun bir web sitesi tasarlamak istiyorsanız, WordPress bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak tasarım araçlarını size sunacaktır. İçerisinde çoğu tasarım aracı ve seçeneği olan WordPress ilk ilk önce oldukça karışık görünse de bu kurs baştan sona an be an ileri seviye WordPress kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Tasarımcı olmak isteyenler için bedava Udemy kursları sıraladığımız içeriğimizin sonuna geldik. Eğer siz de tasarımcı almak istiyor lakin nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, listede bulunan kurslar yönelmek istediğiniz alana tarafından birincil adımları atmanıza muavin olacaktır. Sizler de hâlihazırda aza olduğunuz Udemy tasarım kurslarını bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top