Haber

Tarihi Zirveyi Gören Bitcoin, Bir Gecede 3.000 Dolar Değer Kaybetti

Tarihi Zirveyi Gören Bitcoin, Bir Gecede 3.000 Dolar Değer Kaybetti

Son yılların keza en çok alaka duyulan ayrıca de en çok tartışılan yatırım araçlarından bir parça başına olan Bitcoin, bir süredir yatırımcısının yüzünü güldürüyordu. Hatta kripto para sektöründe böylece olaylar yaşandı ama Bitcoin, Türk lirası karşısında 100 bin TL değerine ulaştı. Ayrıca dolar bazında al sat yapan satıcılar da rekor üstüne rekor gördüler. Fiyatlar, 2017 yılından sonraki en yüksek noktalara geldi. Ancak acilen de tersi bir şart yaşanıyor.

Bitcoin, çarşamba günü 19.374 dolar seviyelerine ulaşarak tarihi rekor kırdı. Oysa birkaç saatlik süreçte, Bitcoin’de önemli bir değerinde kaybı yaşandı. Öyle oysa bu yatırım arabulucu, yalnızca birkaç saat içerisinde 3.000 dolar civarında değerinde kaybetti. Bitcoin’in dün sabahleyin saatlerindeki değeri 16,857 dolara düştü. Investing’den aldığımız verilere kadar Bitcoin, an itibarıyla 17.011 dolar seviyesinden operasyon görüyor.

Bitcoin, 2020’de yüzde 160 civarında değerlendi

Bitcoin

Bitcoin en son, 2017 yılı içerisinde yatırımcısının yüzünü güldürmüştü. Yaşanan boğa piyasası ile birlikte o kadar çok yatırımcı, az kalsın varlıklı olmuştu. Ancak tıpatıp günümüzde olduğu gibi yaşanan değerlenmenin sonunda yaşanan düşüş, Bitcoin’in dibe vurmasına yol açmıştı. 2020 yılının başına geldiğimizde ise kripto para birimi, sadece 6.500-7.000 dolar seviyelerinden operasyon görüyordu. Bu bağlamda, yıl başında Bitcoin alan bir yatırımcı, şu sıralar yatırımını yüzde 160 civarında artırmış durumda.

Pek fazla kişiye kadar Bitcoin’in bu değin değerlenmesinin bir numaralı nedeni, dünyayı tutsak alan koronavirüs pandemisi. Nexo isimli altcoinin kurucularından olan Antoni Trenchev, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda uzun vadede Bitcoin’in düşmesi için hiçbir neden göremediğini açıklama ediyor. Dinç bir pazarın yükseldiği gibi düşmesi gerektiğini de söyleyen Trenchev, 2020 yılında zaten yüzde 160 kar edildiğini, biraz durulmanın sıradan olabileceğini belirtiyor. Pandeminin yayılmaya başladığı mart ayında bir gün içinde yüzde 40 düşüş yaşandığını andıran altcoin kurucusu, piyasada yüzde 20-yüzde 30 seviyelerinde düşüşler yaşanmasının beklenebileceğini açıklama ediyor.

Comments
To Top