Haber

Take-Two, Oyun Abonelik Servislerine Şüpheyle Yaklaşıyor

Take-Two, Oyun Abonelik Servislerine Şüpheyle Yaklaşıyor

Son yıllarda teknolojinin pek çok alanında firmalar, aracısız mahsul satışı yerine abonelik sistemine geçiş yapıyor. Bu durumdan oyun sektörü de nasibini alıyor. EA, Apple, Google gibi firmalar kendi abonelik servislerini başlatıyor.

Son çeyrek yatırımcı toplantısının ardındaki bir soru yanıt oturumu gerçekleştiren Take-Two’nun başkanı Karl Slatoff, yaptığı açıklamada öncelikli olarak firmanın açık görüşlü olduğunu ve geçmişte de oyunlarını bu tür servislere vermeyi kabul ettiğini belirtti. yine de oyunların dağıtımı için bu hizmetlerin tek yol veya esas yol olacağına ikna olmadığını söyledi.

Oyun fiyatları Take-Two’ya kadar ucuz

gta v

Slatoff bu kadarla da kalmayarak oyunlara sahip elde etmek için muhakkak fiyatın da “gayet anlaşılabilir ve saat bazında bakıldığında çok, fazla düşük olduğunu” söyledi. Tabii Take-Two yapımlarının uzun oynanış saatlerini de göz önüne edinmek gerekiyor.

Take-Two başkanı açıklamasında “Görüşlerimizin o kadar değiştiğini sanmıyorum. Açık görüşlüyüz. İnteraktif eğlencenin dağıtımında abonelik sistemlerinin esas usul ya da tek usul olacağı konusunda hayli şüpheciyiz.” ifadelerini kullandı.

“Bunun nedeni ise insanların tüketim şekli. Bir oyuna sahip olmanın fiyatı oldukça rasyonel seviyede ve saat bazında bakıldığında çok, fazla düşük açıkçası.” diyen Slatoff, “abonelik sistemleri katalogları ulaştırmada manâlı rol oynayabilir” açıklamasında bulundu.

Take-Two tüketiciye tarafından hareket edecek

rdr 2

Açıklamada Slatoff ayrıca “Çok sayıda aboneliği, katalog oyunlar sunan abonelikleri destekledik. Desteklemeye de devam edeceğimize inanıyorum. Ve her durumda, son kararı alıcı verecek ve biz de tüketicinin karar verdiği yerde olacağız.” dedi.

Take-Two kendi çatısı aşağı 2K, Rockstar Games ve Private Division gibi stüdyoları da bulunduruyor. Yakın zamanda da Codemasters’ın yönetici hisseleri için bağlayıcı olmayan bir öneri yapan işyeri bakalım abonelik servislerine ısınacak mı?

Comments
To Top