Haber

Take-Two CEO’su, Yeni Nesil Konsollarda NBA 2K21’in Olağanüstü Olduğunu Düşünüyor

Take-Two CEO'su, Yeni Nesil Konsollarda NBA 2K21'in Olağanüstü Olduğunu Düşünüyor

Oyun dünyasının lisanslı tek basketbol oyunu haline gelen NBA 2K, serinin eylül ayında çıkan son oyunuyla bir aydan daha kısa sürede 5 milyondan fazla kopya sattı. NBA 2K serisi son birkaç yıldır sektörün tekeli haline gelmiş olsa bile bunun oldukça iyi bir rakam olduğu söylenebilir. Dahası oyun, önümüzdeki günlerde yeni tür konsollar için çıkarak gücüne şiddet katacak.

2K Sports, yeni nesil konsollara gelecek diğer çoğu oyunun tersine NBA 2K21’i bambaşka bir oyun olarak geliştirmeyi seçti. Birçok yeni eklentiyi ve özelliği bilgisayar oyuncuları için sunmayarak PC oyuncularının tepkisini çeken şirket, yeni cins konsollarla birlikte basketbol deneyimini başka bir seviyeye taşımak istediğini söylüyor.

NBA 2K21 yeni nesil konsol fragmanı:

2K Games, geçtiğimiz günlerde NBA 2K21’in yeni tür konsollara özel sürümünün fragmanını paylaşmıştı. “Welcome to The City” ismiyle yayınlanan fragman, NBA 2K21’in MyPlayer modundaki yenilikleri gösteriyor. Videoda ayrıca oyuna fazla daha büyük bir haritanın ekleneceğinden de bahsediliyordu.

Ekibin yeni nesil konsollar için sıfırdan yeni bir oyun oluşturmak istediğini söyleyen Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick, oyunun doğaüstü olduğunu düşündüklerini de belirtti. Take-Two, NBA 2K’i yeni tür konsollara getirme konusunda istekli olsa da diğer oyunları için böylece süratli hareket ettiği söylenemez.

Şirketin öteki büyük oyunlarından Grand Theft Auto V ve Inkar Dead Redemption 2, her iki yeni tür sistemde de geriye dönük ahenkli şekilde oynanabilecek olsa da GTA V’nin güncellenmiş sürümü ve GTA Online’ın bağımsız sürümü, önümüzdeki yılın ikinci yarısına dek çıkmayacak.

Zelnick, bu sayede oyunları daha iyi bir hale getirmek için gereksinim duydukları zamana sahip olabileceklerini düşünüyor. yine de yeni nesil konsollar, bir vakit daha oyun geliştiricilerinin gelirlerinin büyük bir parçasını oluşturmayacak.

Comments
To Top