Haber

Take-Two CEO’su: 10 Yıl İçinde Ultra Gerçekçi Oyunlar Gelecek

Take-Two CEO'su: 10 Yıl İçinde Ultra Gerçekçi Oyunlar Gelecek

2K, Rockstar Games, Playdots gibi o kadar fazla oyun stüdyosunun çatı şirketi konumunda bulunan Take-Two Interactive’in CEO’su olan Strauss Zelnick, gelecek tür oyunlar ile ilgili olarak son derece iyimser açıklamalarda bulundu.

UBS Global TMT Sanal Konferansı’na katılan Zelnick, oyun endüstrisinin geleceği ile ilgili olarak çoğalan oyunsever sayısı, teknolojik gelişmeler ve diğer faktörlerleri göz önünde bulundurarak önümüzdeki 30-40 yılın oyunlar için “hiç olmadığı dek en heyecanlandırıcı” olacağını ifade etti.

10 yıl içinde canlı aksiyon benzeri oyunlar görebiliriz

oyun ekran görüntüsü

Take-Two’un 10 yıl sonradan oluşturacağı işin şu lahza yaptığı işten çok öbür olacağını ifade eden Take-Two Interactive CEO’su, bu durumu şu lahza yaptıkları iş ile 10 yıl önce yaptıkları iş arasındaki farka atıfta bulunarak örneklendirdi.

Bu gelecek vizyonunun neyi içereceği hakkında bir şey söyleyemeyeceğini dile getiren Zelnick, teknolojik gelişmelerin marifetli insanların önünü açacağını, bu sayede de canlı aksiyon benzeri daha realist oyunlar ortaya çıkarılabileceğini belirtiyor.

bmw

“derhal yaptığımız işlerden bazıları canlı aksiyona çok benziyor, fakat gerçi canlandırma.” diyen Zelnick, 10 yıl içinde en ince ayrıntısına kadar gerçekçi görünen oyunlar ortaya içeri almamak için zorunlu teknolojinin olacağını ve geriye yalnızca yaratıcılığın kalacağını ifade etti.

Strauss Zelnick’e kadar oyun endüstrisini son derece parlak bir gelecek bekliyor. Yeni cins oyunların az daha bir film bütçesine ortaya çıkarıldığını ve mikro ödemeler ile şirketlerin gelirlerini her geçen gün artırdığını göz önünde bulundurursak, stüdyoların önümüzdeki dönemde oyunseverleri ekran başında yetişmek için daha gerçekçi ve daha artı sosyal etkileşimli oyunlarla karşımıza çıkacağını tahminde bulunmak fazla daha hayalperestlik olmaz.

Comments
To Top