Haber

T-Mobile’ın ağı bu ay bir düzineden fazla eski telefonla çalışmayı bırakacak

T-Mobile’ın ağı bu ay bir düzineden fazla eski telefonla çalışmayı bırakacak

Orijinal OnePlus 1 ve Sony Xperia Z3 dahil almak üzere bir düzineden fazla cihazın 29 Ocak’tan itibaren T-Mobile ağına bağlanamayacağını duyurdu, operatör bir destek belgesinde. T-Mobile, bunun bir ağ güncellemesinin sonucu olduğunu ve etkilenen cihazların bağlantıda kalmalarına müsade verecek bir yazılım güncellemesi alamadığını söylüyor.

“Bir ağ güncellemesinin bir sonucu olarak 29/01/2021 tarihinde, üretici yazılım güncellemesini alamayan eksik sayıda eski cihaz belirledik ve sonuç olarak bu cihazlar bir ağ bağlantısı kuramayacak, ”deniyor belgede. “Bu eski cihazları kullanan T-Mobile ve Metro müşterileri, cihazlarını değiştirmezlerse bütün ağ bağlantılarını kaybedecekler.”

“Bu cihazlar bir ağ bağlantısı kuramayacak”

tamamen ne olduğu net yok bu ağ güncellemesi hakkındadır, bu da bu eski cihazların bundan böyle çalışamayacağı anlamına gelir. Haberleri iç belgelere dayanarak gösteren Android Police, başlangıçta cihazların LTE üzerinden ses (VoLTE) desteklemesi gerekliliğiyle ilgili olduğunu söyledi. Ancak T-Mobile, durumun böyle olmadığını söylüyor ve değişikliğin herhangi bir eski ağın kapatılmasıyla ilgili olmadığını söylüyor.

T-Mobile’ın 29 Ocak’tan itibaren bundan böyle çalışmayacağını söylediği cihazların bütün listesi burada. Bunların hepsinin eski cihazlar olduğunu ve en yenisinin Android Police’e kadar 2016’nın Huawei P9’unu oluşturduğunu unutmayın:

BEYGIR&T ya da Verizon Galaxy Note 4 (T-Mobile markalı sürüm hala çalışacak, fakat bir yazılım güncellemesi gerekiyor) AT&T Galaxy Note Edge HTC Desire 10 Lifestyle HTC Desire 650 Google Nexus 9 Huawei Mate 8 Huawei P9 Mikrotikls SIA R11e-LTE6 OnePlus 1 Quanta Computer Inc Quanta DragonIR7 Samsung Galaxy S5 Duos Sony Xperia Z3 Compact Sony Xperia Z3 Sony Xperia Z3 Orion Sony D6616 Xperia Z3 Orion Soyea Mobile Communication Equipment Co Ltd SOYEA M02 ZTE ZMAX

T-Mobile’ın sitesi de geçici olarak listesinde Arlo Güvenlik Kamera Sistemini içeriyor, ancak muhtemel bir çözüm hakkında Arlo ile görüşmelerde bulunduğunu ekliyor.

T- Mobile’ın, değişiklikten etkilenen müşterileri 18 Aralık’ta posta yoluyla bilgilendirmeye başladığı ve gerisinde 28 Aralık’ta SMS mesajları gönderdiği bildirildi. Ek olarak, Android Polisi, bu hareketin, etkilenen cihazlara sahip Sprint müşterilerini de etkileyeceğini ve T-Mobile’ın ağında dolaşım yeteneğini kaybedeceğini bildirdi. Ama, T-Mobile abonelerinin T-Mobile veya Metro by T-Mobile abonelerinin bütün ağ bağlantısını kaybedenler olduğu düşünülüyor.

T-Mobile, etkilenen müşterilerin bir yükseltme koymak için onunla iletişime geçmesi gerektiğini söylüyor.

<

Comments
To Top