Haber

Substack, haber bültenlerinin görünümünü değiştirmek için tema seçenekleri ekliyor

Substack, haber bültenlerinin görünümünü değiştirmek için tema seçenekleri ekliyor

Substack, bugün uzun zamandır beklenen yeni bir özelliği ekliyor: haber bültenlerinin görünümünü değişim yeteneği. Yazarlar bundan böyle arka plan rengini ve şive rengini seçebilecek ve yazıların başlığı ve gövdesi için farklı yazı tipleri ayarlayabilecek. Sınırlı bir dizi özelleştirme, ancak Substack haber bültenlerinin birbirinden daha fazla öne çıkmasını sağlamalı – şu anda temelde aynılar, profil resimleri ve bağlantıların rengi dışarıya.

Özellik Temalar olarak adlandırılıyor ve Substack, yazarlar için sürekli olarak daha pozitif seçenek eklemeyi planladığını söylüyor. Bugünden itibaren kullanıma sunulması gerekiyor.

Substack'in tema düzenleyicisi Fotoğraf: Daha Aşağı Istif

Tema değin eğlenceli, yazarlar da alabilir Substack’in “yakında” piyasaya sürmeyi planladığı diğer iki özelliği fazla daha pozitif kullanın. Yazarlar, üyelerin daha alçak listelerini oluşturabilecek ve onlara sadece açıklanmış e-postaları gönderebilecekler (Substack, “kurucu üyelerin” ya da “geçmiş okuyucuların” listelerini hayal ediyor). Hem, yazarların yönettikleri ansızın fazla haber bültenini ve podcast’i tek bir yayın aşağı toplamasına ihtimal tanıyan bir “çoklu yayınlama” arabulucu da ekliyor. Dispatch zaten bu araca sahip ve onu bir düzine başlığı bir araya getirmek için kullanıyor, fakat yakında herkesin kullanımına sunulacak. Substack, yeni seçeneklerin Şubat ayında piyasaya sürülmesini bekliyor.

Özellikler bu sabahleyin Substack yazarları için bir jurnal sanal bir konferans olan Substack On sırasında duyuruldu. Substack, 2017 yılında kuruldu ve geçtiğimiz yıl, abonelik yayınlarını yürütmek isteyen gazeteciler için gitgide artarak daha popüler bir seçenek haline geldi. Anne Helen Petersen, Glenn Greenwald ve Matthew Yglesias gibi bir takım yüksek profilli isimleri çekmeyi başardı.

Comments
To Top