Haber

Subaru’nun İlk Elektrikli Otomobilinin Resmi Olmayan Render Görüntüleri Paylaşıldı

Subaru'nun İlk Elektrikli Otomobilinin Resmi Olmayan Render Görüntüleri Paylaşıldı

Japon otomobil üreticisi Subaru, elektrikli otomobiller konusunda biraz yavaş kaldı diyebiliriz. Şirket günümüzde hibrit otomobil modellerini müşterilerine sunsa da tam elektrikli bir modeli az önce piyasaya sürmüş değil. Ama şirket, 2035 yılından itibaren yalnızca elektrikli modeller çıkarmayı planladığını açıklamıştı.

Subaru’nun hedefine ulaşmasındaki ilk adım olacak olan modelse önümüzdeki sene tanıtılacak. InsideEvs tarafından aktarılan bilgilere kadar bu model, ‘Evoltis’ ismiyle piyasaya sürülecek. Subaru-Toyota ortaklığındaki Toyota, bu modelin gelişimi üzerinde bir role sahip olacak.

Subaru Evoltis KONUT Crossover’ının render görüntüleri paylaşıldı:

subaru evoltis

Subaru’nun yeni otomobili hakkında şimdi hiçbir bilgiye sahip olmasak da otomobilin devlete ait olmayan render görüntüleri paylaşıldı. Render görüntülerinde, geçtiğimiz ocak ayında Subaru’nun tanıtmış olduğu elektrikli konsept aracına epeyce benziyordu. Bu model, Toyota RAV4 Prime ve Tesla Cybertruck ikilisinin çocuğu gibi gözüküyordu.

Subaru ve Toyota ortaklığı gerçekte Subaru’nun yeni elektrikli otomobili için fazlasıyla manâlı bir konumda. Zira Toyota’nın RAV4 Prime modeli, Subaru’nun render görüntülerinde yer alan araba modeliyle adeta benzer badana sahip. Hem RAV4 Prime bir hibrit model olduğundan dolayı RAV4’deki platformun elektrikli bir platforma dönüştürülmesi sağlanabilir.

Subaru, yeni elektrikli otomobilini sır olarak saklamak konusunda bugüne kadar epeyce iyi bir meslek çıkardı. Yeni otomobilin prototipini dahi sokaklarda göremedik. Elektrikli otomobil dünyasının yeni bir isme daha sahip olması rekabeti de artıracaktır. Bakalım Subaru, elektrikli otomobil dünyasına nasıl bir zorlama getirecek?

Comments
To Top