Haber

Streamer CriticalBard, PogChamp’ın geçici yüzü olarak konuşuyor

Streamer CriticalBard, PogChamp'ın geçici yüzü olarak konuşuyor

Geçen hafta Twitch, bir kalabalık binayı yağmaladıktan hemen daha sonra Kongre Binası’nda daha artı zorlama çağrısında bulunduktan daha sonra, son derece popüler PogChamp ifadesi Ryan “Gootecks” Gutierrez’in yüzünü sildi. Ardından Twitch, topluluktan gelen ifadeye yönelik bir öneriye cevap verdi – niçin Twitch’te her gün bambaşka bir yüz hype’ı temsilcilik etmiyor?

PogChamp için Yo @Twitch önerisi: yayıncı ve / ya da genel yüzlerden oluşan bir veritabanı oluşturun. Birisi PogChamp’ı yazdığında, bu yüzlerden birini tesadüfen görüntüleyin. PogChamp’a spam gönderen bir sohbete aslında hoş bir topluluk şehvetli verir ve bunun yerine anlamın hepimize bağlanmasına müsade verir.

– Sean Plott (@ day9tv) 7 Ocak 2021

İşte bu şirket yaptı. Deneyin başlamasından üç gün sonradan, Critical Role için müzik yazar ortak Black flama Omega “CriticalBard” Jones, küresel ifadenin yüzü olarak sırasını aldı. Irkçı taciz az kalsın hemen geldi.

“Ilk Olarak iyiydi. Ben gergindim. Jones, “Modlarımı Twitch’te hazırladığımı önceden söyleyeceğim” dedi. “Ve” Bugün PogChamp olan kişi iyi gidiyor gibi görünüyor.

Jones, arkadaşlarıyla Overwatch oynuyordu – “iyi oynamıyorum, bu yüzden rekabet etmiyorum” diyor Twitch kullanıcıları PogChamp olmayı hak etmediğini söyleyerek sohbetine saldırdığında . Jones, “Fakat manâlı olmayan siyahların yaşamları konusuna geldi,” diyor Jones. Ve sonra birisi beyaz Hayatlar Önemlidir, ne olursa olsun bahsetti. Ben de ‘Hayır, beyaz hayatlar önemli değil çünkü beyaz yaşam bir şey yok’ dedim.

Sahiden yatmadan önceki son şey.

Bazı dudebroslar benim “beyazlara karşısında ırkçı” olduğumu gösterecek şekilde akışımın minik bir bölümünü kırpmaya karar verdi.

TAM klibi göndermeme ve ondan istediğini almama müsade ver.

xoxo.
GossipPogChamp. pic.twitter.com/jNZq6iDvSk

— KRİTİK KART! ✊ (@CriticalBard) 11 Ocak 2021

Klip, Twitch drama subreddit / r / LivestreamFail gibi yerlerde ve naklen yayın izleme internetinde viral oldu. Fakat, bağlamından çıkarıldı. Jones, klibin tam versiyonunda söylediklerini yineleyerek, “İtalyan olmakla gurur duyabileceğinizi söyledim, İskoç olmakla kibir duyabilirsiniz – çünkü bunlar milliyetlerdir” diyor.

Çünkü beyazlık, sadece siyahlık bir şey olduğu için yaratılmış bir kavramdır. Ve siyahlığın bir şey olmasının tek nedeni, Siyahlar olarak bizim iznimiz olmadan Afrika’dan götürüldük, köleleştirildik ve toza terk edildik. Reel mirasımız ve kimliğimiz bizden alındı. Amerika’da tutunmamız gereken tek şey – birçok Siyah insan – siyahlığımızdır. Yani bir Siyah kültürü var, beyaz bir kültür değil. Hiçbir zaman beyaz bir kültür olmadı.

Oldukça karışık bir kavram ortaya koymanın kibar bir yoludur, İnternetteki insanların yanlış anlamaya niyetli göründüğü bir kavram. Amerika’da ırkı tartışmak, kuvvet dinamiklerini ve tarihi tartışmaktır, fakat bunu anlamamak size düşerse, anlaşılması baskı olan bir şeydir. Jones bunu insanlara açıklamaya çalıştığını söylüyor. “Fakat ırkçıların ırkçı olması gerektiğini biliyorsun,” dedi.

Jones, PogChamp’ın yüzü almak istediğini çünkü Twitch’te marjinalleşmiş insanları görmek isteyen öteki ırk için çok şey açıklama edeceğini söylüyor. “Birazcık boğa ile başa çıkabilirim, eğer bu bir başkasının onlar gibi bir şeyi görebileceği anlamına geliyorsa. Renkleri. veya özdeşleşebilecekleri biri ”diyor.

“Komik olan şey, insanların PogChamp’ı bir birey olarak umursamaması. Jones, yalnızca gelenek olarak gördükleri şeyleri korumayı önemsiyorlar ”diyor. “Ancak PogChamp bu heyecanla ilgiliyse, yüzünün kim olduğu önemli olmamalı.”

Jones’un tacizi, Twitch’te daha büyük bir soruna muhabere ediyor: Site, yaratıcılarını topluluğunun zehirli unsurlarından marjinalize edilmiş geçmişlerden nasıl koruyacağını bilmiyor gibi görünüyor. Jones bana, başlangıçta kendisine PogChamp’ın yüzü olmakla ilgili olarak ulaşan Twitch temsilcisinin, şirketin gelecekteki PogChamp’ı vermeyi planladığını, kanallarında ilave moderasyon desteği ile karşılaşacağını söylediğini söyledi. Ama Jones bunun yeterli olmadığını söylüyor. Jones, “Beni rahatsız eden şey, elinizden geleni gerçekleştirmek yerine, bu kişileri platformunuzdan yasaklamaktır. Eğer içine girmek istiyorsak IP adreslerini yasaklamaya başlamanız gerekir,” diyor Jones.

Hem Jones, Black Twitch topluluğunun geçmişte bu konuyla ilgili olarak şirketle konuşmamış olduğunu söylüyor. “Mesela, birisinin ‘Twitch, bunu düzeltmen gerek’ dediği daha dün değildi. Twitch’te uzun süredir ırkçılık fazla çılgınca. Ve bu konuda hemen şimdi bir şey yapmadılar ”diyor Jones.

Daha pozitif detaylar istediğimde bir Twitch sözcüsü bana şu ifadeyi yolladı:

Her gün yeni bir PogChamp’ı vurgulamak, doğrudan topluluğumuzdan gelen ve çeşitliliği anma ruhuyla oluşturulmuş bir fikirdi Twitch’teki içerik oluşturuculardan. Ayrıca topluluktan hem de vurgulananlardan çok büyük ölçüde olumlu yanıtlar görmemize rağmen, gerektiğinde takviye sunmak için PogChamp’ın yeni yüzleriyle de yakın temas halindeyiz. Twitch’te tacize şımartma göstermeyiz ve hizmetimizde kurallarımızı ihlal eden herhangi bir tutum için işlem yapacağız.

Korku dolu davranış ve taciz, bu idealin önünde duruyor ve Twitch’te, sosyal medyada veya diğer bir yerde yeri değil.

Kalabalık kurallarımızı ihlal eden ve topluluğumuza ve içerik oluşturuculara zarar vermeye çalışanlara karşı önlem almaya devam edeceğiz.

– Twitch (@Twitch) 13 Ocak 2021

< Ama Jones'a tarafından bu tatmin edici yok. "Üzgünüz" bile demediler. Burayı daha çeşitli ışık halkası getirmek için çalışıyoruz ve tüm bu şeyler dediler, "dedi. Hiçbir şeyi kınamadılar. Bu şeyleri kınamaya başlamaları gerekiyor, ”diye devam ediyor Jones.Platform olarak tanıttığımız şey bu değil. Ve millet eylemlerinin sonuçlarını görmeye başlayacaklar. Yaptıkları şeylerin sonuçlarını görmeye başlayın. "

Jones, akışına onu taciz etmek için gelenlerin sadece rastgele Twitch kullanıcıları olmadığını açıklığa kavuşturmak için de özen gösterdi. Bazı yan kuruluşlar ve Twitch ortakları kadar yönetildiğini söylüyor. “Twitch,” Biz buna katılmıyoruz “diyen bir şirketse, o vakit buna katılmadığınızı göstermeniz gerekir. AKA, hesaplarını feshediyor, ortak rozetlerinden kurtuluyor. Bu ortaklık statüsünden kurtulmak. Partner ve affiliate kurallarından ve öteki şeylerden epeyce kesin olduğum için, sahiden nefret edilen şey söylemi yapamazsınız, bilirsiniz, falan. Lakin sanırım Twitch para kazanıyorsa sorun yok mi? ”

yine de taciz Jones’u rahatsız etmedi. Jones’u kendi akışında savunan meşhur bir siyasi flama olan Hasan “hasanabi” Piker gibi topluluğun bir takım üyeleri savunması için toplandı. Jones, “Hasan’ın klibini izlemeyi fazla sevdim” diyor. “Size tüm ışığı, hayatınızın gereksinim duyduğu besinleri verebilecek en iyi şeylerden biri, bu insanların birilerine hayranlık duymalarını ve onların yanlarında olmasını beklemelerini izlemektir, fakat onlar pek yok.”

Ayrıca çok sayıda yeni abone akını gördüğünü söyledi -” Ama ‘Irkçı olduğun için teşekkürler’ demeyeceğim , ”Diye şaka yapıyor Jones – ve o hala burada.

“Yani kelimenin bütün anlamıyla yapabilecekleri hiçbir şey yok. Doxxed aldım. Ölüm tehditleri aldım. İki izleyicinizle, zar kuvvet karşılayabileceğiniz her şeyi klavyenizin ardından söyleyebilirsiniz. Bunların hepsini söyleyebilirsin fakat yalnızca beni beslediğini anla. ”

Şubat, Black History Month ve Jones bana Twitch’in çoktan önde gelen Black içerik oluşturuculara aktivasyonlar hakkında ulaşmaya başladığını söylüyor. Aralık ayında duyurulan ve bu ayın sonunda yürürlüğe girecek olan Twitch’in elden geçirilen Dehşet Batmış Tavır politikasının, Twitch onlara spot ışığı verdiğinde marjinalleştirilmiş içerik oluşturucuları toplayan insanların sürüleri üstünde bir etkisi olup olmayacağı açık bir soru. Her şeyde olduğu gibi, iblis da yaptırımdadır. Twitch, marjinalleştirilmiş yaratıcılarını koruyacak mı?

.

Comments
To Top