Haber

Stokları Tükenen PlayStation 5, 15 Bin TL’den Karaborsaya Düştü

Stokları Tükenen PlayStation 5, 15 Bin TL'den Karaborsaya Düştü

Sony’nin yeni tür oyun konsolu PlayStation 5, dün (19 Kasım) itibarıyla tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de satışa sunuldu. Satışa sunulan birimlerin azlığından mıdır, Türk oyunseverlerin PS5’e yoğun ilgisinden midir bilinmez; çevrimiçi mağazalarda PlayStation 5 stokları daha birincil günden tükendi.

Stokları tükenen her mahsul gibi PlayStation 5 de karaborsaya düştü. Sony, PlayStation 5’i ABD’de ön siparişe açtığında eBay’de PlayStation 5’in 25 bin dolara varan fiyatlarla karaborsa satıldığını görmüştük. PS5 stoklarının Türkiye’de de tükenmesiyle aynı karaborsa satışlar Türkiye’de de patlak verdi. 

Karaborsaya düşen bir takım PlayStation 5 ilanları

PlayStation 5 sahibinden

An itibarıyla ikinci el mahsul satış sitelerini ziyaret ettiğinizde birincil günden PlayStation 5 satın alabilen uğurlu şahısların PlayStation 5’lerini satışa çıkardığını görebiliyorsunuz. Üstelik Sony kadar devlete ait satmak fiyatı 8.299 TL olarak açıklanan PlayStation 5’in karaborsadaki fiyatı 15 bin TL’ye dek çıkabiliyor.

Şu lahza için PlayStation 5’in stoklara baştan ne vakit geleceği bilinmediğinden önümüzdeki günlerde karaborsa PlayStation 5 ilanlarının daha da artması muhtemel. İlk parti PlayStation 5’lerden birine sahip olamayanların neredeyse iki katı fiyata satılan karaborsa PlayStation 5’lere ne dek alaka göstereceğini ise tahmin etmek şiddet.

Comments
To Top