Haber

Steam’de İndirme Hızını Artırmanın Yolları

Steam'de İndirme Hızını Artırmanın Yolları

Steam’da yeni bir oyun satın almanın heyecanını biliyorsunuzdur; kütüphanenize gidersiniz, oyunu seçer ve ‘Yükle’ tuşuna tıklarsınız. Her şeyi halledip indirme başladığında indirme hızının yavaş olduğunu görürseniz, o an büyük hüsrana uğrayabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız bu rehberde, yeni oyun heyecanınızı kaybetmemenizi sağlamak istedik, Steam’deki indirme hızını nasıl artırabileceğinizi anlattık. Aşağıdaki yöntemleri deneyerek, Steam indirme hızını fazla yüksek miktarlarda olmasa da bir hayli arttırabilirsiniz.

Steam indirme hızı arttırma yöntemleri:

Yöntem #1: İndirme bölgesini değiştirin Usul #2: Bant genişliğini sınırsız yapın Yöntem #3: Wi-Fi yerine LAN bağlantısı deneyin Yöntem #4: İnternet kullanan öteki programları kapatın

Yöntem #1: İndirme bölgesini değiştirin

steam indirme hızı arttırma yöntemleri

Adım #1: Steam’i açın ve sol üst köşedeki Steam yazısına tıklayıp Ayarlar’a gidin. Adım #2: Ayarlar penceresinden İndirmeler kısmına tıklayın. Adım #3: İndirme bölgesi ayar panelinden bölgeye tıklayı Adım #4: Turkey-Izmir, Turkey- Istanbul ya da Turkey-Ankara seçeneklerinden birini işaretleyin.

Bir Takım durumlarda Steam’in indirme yapmaya çalıştığı sunucu, size en yakın olanı olmayabiliyor. Eğer Türkiye’de bulunan seçenekleri göremiyorsanız, ülkemize en yakın olan ülkelerden birinin sunucusunu da seçebilir ve Steam indirme hızı arttırma metodunu uygulayabilirsiniz.

Usul #2: Bant genişliğini sınırsız yapın

steam indirme hızı yükseltme

Adım #1: Steam’in Ayarlarına gidin. Adım #2: İndirmeler kısmında İndirme Kısıtlamaları başlığına gelin. Adım #3: Bant genişliğini sınırla seçeneğinde tik varsa kaldırın.

Farkında olmadan daha evvelden Steam ayarları ile oynarken, Steam’in indirme yaparken oysa sahip olacağı bant genişliğini limitlendirmiş olabilirsiniz.

Usul #3: Wi-Fi yerine LAN bağlantısı deneyin

LAN bağlantısı

Eğer indirmelerinizi kablosuz temas üzerinden gerçekleştiriyorsanız, sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Modeminizden dizüstü bilgisayarınıza LAN kablosu ile temas kurmanızı tavsiye ederiz, bu sayede Steam indirme hızı arttırma haricinde genel internet hızınızı arttırma da mümkün olacaktır.

Yöntem #4: İnternet kullanan öteki programları kapatın

steam indirme hızı arttırma yolu

Bilgisayarınızda arkadaki planda çalışan ve internet kullanan programlar, büyük indirmeler yapmasalar da internetten bilgi çektikleri için sürat düşüklüğüne sebep olacaktır. Bu sebeple Steam’de indirme yaparken arka planda çalışan uygulamaları kapatmanızı ve bant genişliğinizi ferahlatmanızı nasihat ederiz.

Böylelikle Steam indirme hızı arttırma yollarını anlattığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Keza resmi Telegram kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Comments
To Top