Haber

Steam Guard Kaldırma Nasıl Yapılır?

Steam Guard Kaldırma Nasıl Yapılır?

Milyonlarca oyuncuyu bir çatı aşağıda toplayan Steam, Guard adı bahşedilen bir güvenlik sistemine sahip. Steam Guard, esasında bir kimlik doğrulama sistemi olarak hizmet vermekte. İki faktörlü kimlik düzeltme prensibiyle çalışan Guard, kullanıcılardan geçerli bir telefon numarası talep ediyor. Bunun sebebi ise hesaba erişimin kaybedilmesi durumunda düzeltme işleminin en kısa sürede gerçekleştirilmesi.

Steam hesabınızın güvenliği için Guard sisteminin etkin tutulması en kayda değer detaylardan biri. Fakat gerçi bu özelliği kapatmak isteyen kullanıcılar olabilir. Biz de bu yazımızda Steam Guard kaldırma işleminin nasıl yapıldığından söz edeceğiz.

Steam Guard kaldırma işlemi

Steam Guard kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Adım #1: Akıllı telefonunuzda yüklü olan Steam Guard uygulamasını açın, Adım #2: Menü butonuna basarak başvuru formu menüsünü açın. Adım #3: “Hesap Detayları” sekmesine antre yapın. Adım #4: “Hesap Güvenliği” kısmının aşağıda bulunan “Steam Guard’ı Yönet” butonuna basın. Adım #5: “Kimlik Doğrulayıcıyı Kaldır” butonu ile düzeltme ekranına geçiş yapın. Adım #6: “Steam Mobil Uygulamasını kullanarak Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcı’sını kaldır” butonuna basın, operasyon işlenmiş.

Yukarıdaki 6 adımın sonunda Steam hesabınızın iki faktörlü kimlik düzeltme sistemini devre dışı bırakmış olacaksınız. Böylece hesabınıza her antre yapmaya çalıştığınızda, mobil uygulamadaki şifreyi göstermek zorunda kalmayacaksınız. yine de Steam hesabınızın güvenliği için Steam Guard özelliğini kapatmanızı önermiyoruz.

Steam - Telefon numarası kaldırma

Steam hesabına alt telefon numarası nasıl kaldırılır?

Adım #1: Steam’e internet tarayıcınızdan ya da masaüstü uygulamasından antre yapın. Adım #2: Profil adınıza tıklayın ve açılan ufak sekmeden “Hesap Detayları” butonuna basın. Adım #3: “İletişim Bilgileri” sekmesinde “Telefon numaranızı yönetin” butonunu kullanın. Karşınıza gelen yeni ekranda telefon numaranızı değiştirmek ve uyandırmak için iki bambaşka seçenek bulunacak. Adım #4: Buradan tercih ettiğiniz değişikliği seçip son adımı tamamlayın. Steam, değişikliğin onaylanması için tabi olan telefon numaranıza bir SMS doğrulaması gönderecek.

Steam hesabınızı güvende tutan tek öğe Guard sistemi değil. Çoğu uygulamada kullanılan bir kimlik doğrulama aracı olan telefon numaraları Steam hesaplarınız için de önemli bir ayrıntı. yine de dileyen kullanıcılar için Steam hesabına emrindeki telefon numarasını uyandırmak veya başkalaştırmak olası.

Yukarıdaki adımları tamamlamadan önce Steam tarafından hesap güvenliğiniz adı aşağı uyarılacaksınız. Biz de zorunda kalmadığınız sürece Steam hesabınızın güvenliğini korkutma edecek değişiklikler yapmamanızı öneriyoruz.

Steam mobil uygulaması hangi akıllı cihazlarda çalışıyor?

Steam Mobil uygulama

Steam Guard özelliği haricen Steam’in az daha bütün işlevlerini mobil olarak gerçekleştirilebilmesini sağlayan Steam mobil uygulaması, Windows Phone da dahil tüm zeki cihazlarda çalışabiliyor.

Uygulamayı kullanabilmek için Apple cihazlarında iOS 6.1, Android cihazlarda 2.2 ve Windows Phone’da 8.1 ve sonrası bir versiyona sahip edinmek gerekiyor. Steam mobil uygulamasının indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ilave olarak Steam’e kayıt olma rehberi için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

SteamİNDİR SteamİNDİR

Comments
To Top