Haber

Steam, genişletilmiş Xbox oyun kumandası desteği alıyor

Steam, genişletilmiş Xbox oyun kumandası desteği alıyor

Steam için yakın zamanda yapılan bir beta güncellemesi, Xbox teftiş cihazlarını kullanan oyuncular için yeni özellikler ekledi. Daha acayip eklemelerden biri de, aksesuarın arka kanatlarını kumanda yapılandırmalarında bağlamak için Valve’ın yazılımını kullanabilen Xbox Elite kumanda kullanıcıları içindir. Bu özellik, oyunculara premium oyun kumandasındaki ekstra girdilerin nasıl kullanılacağı konusunda daha pozitif esneklik sağlar.

Xbox oyun kumandalarına yönelik diğer güncellemeler arasında Series X oyun kumandasının oyun kumandasının paylaşım düğmesini kumanda yapılandırmalarında bağlama yeteneği ve kullanım yeteneği bulunur Aynı anda Steam ile dörtten fazla Xbox kontrolcüsü. Windows.Gaming.Input API kullanan oyunlar için tetikleyici gürültü desteği de eklendi.

Hem PS5 teftiş cihazı kullanıcıları için mağazada yeni özellikler var

Steam beta istemcisi ayrıca PS5 denetleme cihazı kullanıcıları için kontrolör LED’ini özelleştirmelerine olasılık tanıyan yeni bir açılır yemek listesi içerir. Bundan Böyle kalıcı olarak etkinleştirilebilir ya da devre dışı bırakılabilir veya sadece aniden fazla denetleyici bağlandığında etkinleştirilebilir. Güncelleme hem, analog tuş girişi gibi özelliklere sahip olan Wooting Two klavyesi için yardım ekler.

Şimdilik, bu yeni özellikler sadece Steam’in beta istemcisinde mevcuttur. Ayarlar menüsüne gidip Hesap öğesini seçerek ve Beta katılım bölümündeki açılır menüyü kullanarak bunu etkinleştirebilirsiniz. Xbox oyun kumandası özelliklerinin de Steam ayarlarının Genel Denetleyici Ayarı bölümünde etkinleştirilmesi ve bir sürücünün yüklenmesi gerekir.

Comments
To Top