Haber

Steam Fiyatı 25 Olan Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Steam Fiyatı 25 Olan Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Tekno Ekip ekibi olarak sizlere ara sıra ücretsiz olarak sunulan oyunlardan bahsediyoruz. Dağıtılmış platformlar, Steam ve Epic Games gibi platformlarda kayıtlı tutarlar karşılığında satılan oyunları kendi platformlarında ücretsiz olarak sunuyorlar ve böylelikle de oyunseverler, laf konusu oyunlara herhangi bir vergi ödemeden sahip oluyorlar. Şimdi yeniden bedava olan bir oyunla karşınızdayız.

Bu defa ücretsiz olarak sunulan oyun, Headsnatchers. Steam’de 25 TL karşılığında satılan bu oyun, kısa süreliğine Humble Bundle’da ücretsiz oldu. Üstelik bedava olarak alabileceğiniz Headsnatchers isimli oyunu, Steam kütüphanenize de ekleyebiliyorsunuz. Dilerseniz acilen, önce Headsnatchers’ın ne olduğuna arkasından da oyuna nasıl bedava olarak sahip olacağınıza yakından bakalım.

Headsnatchers

Bu acayip ve eğlenceli diyebileceğimiz oyundaki amacımız, çevrimiçi ya da lokal olarak oynayabileceğiniz rakiplerinizin kafasını ısırarak fethetmek. Onlarca farklı tasarım oluşturabildiğiniz oyunda, böylece çok bambaşka mod bulunuyor ve bu modların her birisinde rakibinizin kafasını bambaşka bir kasıt uğruna kullanıyorsunuz. 

Oyun, minik bir depolama alanına gereklilik duymasına karşın sistem gereksinimleri açısından birazcık pinti diyebiliriz. Çünkü geliştirici ekip, oyunun nasihat edilen sistem gereksinimlerinde Intel Core i7 işlemci, 12 GB RAM ve Nvidia GeForce GTX 960 ekran kartı kullanılması gerektiğini söylüyor. Ama oyunu orta ayarlarda oynamayı tercih ederseniz, sisteminizin çok da güçlü olması gerekmiyor.

Headsnatchers

Oyunu ücretsiz olarak Steam kütüphanenize eklemek için yapmanız gerekenler

İlk olarak burada yer alan bağlantıyı kullanarak oyunun Humble Bundle mağaza sayfasına erişin. Oyuna bedava olarak sahip elde etmek için bir Humble Bundle hesabınızın olması gerekiyor. Google ya da Facebook hesabınızı kullanarak platforma antre yapabileceğiniz gibi e-posta adresinizi kullanarak da üye olabiliyorsunuz. Bunun için, demin eriştiğiniz sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Login” veya “Sign Up” butonunu kullanabilirsiniz. Sisteme antre yaptıktan daha sonra yeniden kampanyanın sayfasına erişin ve “Get the Game” yazar butona tıklayın. Karşınıza çıkacak olan yeni ekranda da gerekli onaylamaları yapın. Böylelikle Headsnatchers’a ait kod, e-posta adresinize gönderilmiş olacaktır. E-posta adresinize gönderilen içerikte “Redeem Now” ibaresinin yer aldığını göreceksiniz. Bu ibarenin üzerine tıklayın. Yeni bir sayfanın açıldığını göreceksiniz. Bu sayfanın altına doğru baktığınızda, “Reveal your Steam key” yazan bir birim göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda Headsnatchers için Steam aktifleştirme kodu, karşınıza çıkacak. Kodun derhal sağ tarafında “Redeem” yazar bir bölümün olduğunu göreceksiniz. Bu koda tıkladığınızda, yeni bir sayfa açılacak ve Steam’e yönlendirileceksiniz. Dilerseniz tarayıcı üzerinden dilerseniz de Steam uygulamasını kullanarak oyunu hesabınıza tanımlayabiliyorsunuz. Headsnatchers’ı Steam uygulaması üzerinden etkinleştirmek için başvuru formu antre yapın ve üstteki kısımda bulunan menülerden “Oyunlar“a tıklayın. Anında ardındaki da açılabilir menüde bulunan “Steam’de mahsul etkinleştir” isimli seçeneğe tıklayın. Karşınıza çıkacak minik menüde “İleri” seçeneğine tıklayarak kodu gireceğiniz sayfaya gelin. Gerisinde da kopyaladığınız kodu buradaki boşluğa yapıştırın. Bitmiş “İleri” seçeneğine tıkladığınızda, oyun aracısız olarak Steam hesabınıza eklenmiş olacaktır.

Comments
To Top