Haber

Steam, Eşzamanlı Oyuncu Sayısı Rekorunu Bir Kez Daha Kırdı

Steam, Eşzamanlı Oyuncu Sayısı Rekorunu Bir Kez Daha Kırdı

Dünyanın en büyük dijital oyun mağazalarından bir tanesine, hatta ola ki de birincisi olan Steam, bu yıl mart ayında dünya genelinde uygulanan karantina kararlarının da katkılarıyla bütün zamanlardaki eşzamanlı oyuncu rekorunu kırmıştı.

Steam, bir tür beden gösterisi olarak da nitelendirebileceğimiz bu eşzamanlı oyuncu sayısında 23 milyon 392 bin 298 eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşmıştı. Dijital oyun mağazası, mart ayı içerisinde 20,3 milyon eşzamanlı oyuncuya ulaşarak rekor kırmış ve mart ayı bitmeden bu rekorunu 23,3 milyon ile geliştirmişti. Steam, yıl bitmeden önce aynı zamanlı oyuncu rekorunu bir defa daha kırdı.

24,7 milyon eş zamanlı oyuncu

steam eşzamanlı oyuncu rekoru

SteamDB’nin verilerine göre Steam, son 24 saat içerisinde 24 milyon 776 bin 635 eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşarak bütün zamanlardaki rekorunu bir defa daha ilerletti. Steam’in sene bitmeden bu rekorunu bir defa daha geliştirmesi, bir takım ülkelerde baştan karantina kararlarının alınması, kış aylarının gelmesi ve Cyberpunk 2077’nin çıkışının etkilemiş olabileceği düşünülüyor.

Cyberpunk 2077, Steam’de tek oyunculu oyunların rekorunu kırarak 1 milyon eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başarmıştı. Cyberpunk 2077’ye ilave olarak 2012 yılında çıkan ve halen geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan Counter Strike: Global Offensive de bu rekora katkıda yer alan oyunlardan bir parça başına olmuş gözüküyor. SteamDB verilerine kadar CS:GO, son 24 saat içerisinde 1 milyon 89 bin eşzamanlı oyuncu sayısına ulaştı.

Natürel burada 24,7 milyonluk eşzamanlı oyuncudan 7,1 milyonunun oyunda olduğunu hatırlatalım. SteamDB verilerine göre son 24 saat içerisinde 1 milyon oyuncu CS:GO’daydı, 1 milyon oyuncu ise Cyberpunk 2077’deydi. Yani 7,1 milyon eşzamanlı oyunun yaklaşık olarak üçte biri bu iki oyunu oynuyordu.

Comments
To Top