Haber

Steam, 2020 Sonbahar İndirimi ile İlgili Rakamları Paylaştı

Steam, 2020 Sonbahar İndirimi ile İlgili Rakamları Paylaştı

Valve’ın paylaştığı en son Steamworks Development blogu, 1 Aralık 2020 tarihinde sona eren 2020 Steam Güz İndirimi’ne dair bir özet sunuyor. Normalde Kış İndirimi ile karşılaştırıldığında daha ufak kalan Sonbahar İndirimi, belli ki bu yıl Steam’in beklentilerinin üzerinde satın alımlara sahne oldu.

Bu noktada Valve, bu seneki Sonbahar İndirimi’nin geliştiriciler ve yayıncılar açısından azami gelir elde edilen güz indirimi olduğunu söylüyor. Adobe Analytics’e tarafından çoğu ülkede devam eden COVID-19 karantinaları, üzerine gelen Kara Cuma ve Siber Pazartesi, Steam’in satışlarını artırmasına tezgâhtar oldu.

2020 Steam Sonbahar İndirimi ile ilgili öne çıkan istatistikler:

2020 Steam Sonbahar İndirimi

Bu seneki Güz İndirimi’nde adeta bir milyon oyuncunun platformda ilk kez bir oyun satın aldığını ya da mikrohareket işlemi gerçekleştirdiğini söyleyen Valve, bunun 2019’daki benzer döneme kıyasla %33 oranında bir artma anlamına geldiğinin de aldığını çiziyor.

Yeni oyuncuların yanına mevcut oyuncuların da indirimlere büyük bir katılım gösterdiği görülebiliyor. Bu noktada 2020 Sonbahar İndirimi esnasında Steam’in aynı zamanlı kullanıcı sayısı az daha 24 milyonla en üst seviyesine ulaştı fakat bu da 2019 Sonbahar İndirimi’ne kıyasla 7 milyon ayrım anlamına geliyor.

Valve, Güz İndirimi ile aynı zamanlı olarak gerçekleşen Steam Ödülleri adaylıkları ile ilgili rakamları da paylaştı. Yapılan açıklamaya tarafından bu yıl 5,3 milyon seçmen, farklı oyunları farklı kategoriler için namzet göstererek toplamda 30 milyon oy verdi. bunun dışında 1,6 milyondan pozitif alıcı, sevdikleri oyun için bir geri bildirim sağlayarak kalabalık rozetinin seviyesini yükseltti.

2020 Steam Ödülleri için son adaylar açıklanmaya devam ediyor ve oylama 22 Aralık ile 3 Ocak tarihleri aralarında yapılacak. Steam Kış İndirimi ise önümüzdeki hafta başlayacak.

Comments
To Top