Haber

Square Enix, Marvel’s Avengers’ın Beklentilerin Altında Sattığını Doğruladı

Square Enix, Marvel's Avengers'ın Beklentilerin Altında Sattığını Doğruladı

Geçtiğimiz haftalarda Marvel’s Avengers’ın Square Enix’in beklentilerinin çok aşağıda sattığı ve bu durumun da firma için hüsran yaratan bir parasal çeyreğe niçin olduğu yönünde söylentiler ortaya çıkmıştı. Hatta şirketin oyun bölümü, Marvel’s Avengers’ın beklentilerin aşağı kalan satış performansı nedeniyle geçtiğimiz mali çeyrekte zarar bildirdiği de söyleniyordu.

Şimdiyse Square Enix’in yatırımcılarla paylaştığı açıklamanın resmi kopyası, oyunun düşük performans gösterdiğini doğruladı. Paylaşılan bilgilendirme metninin bir bölümünde satışların geliştirme maliyetlerini telafi edemediği ve HD Games daha aşağı segmentinin işletme zararı bildirdiği, finansal yılın ikinci yarısında satışları artırmak ve birincil satışları telafi etmek için oldukça çok ek içerik sunulmasının planlandığı belirtildi.

Marvel’s Avengers, hedeflenenin %60’ına ulaştı:

Marvel's Avengers

Square Enix, geçtiğimiz eylül ayının sonunda sona eren parasal çeyrekte yaklaşık 67 milyon dolar hasar bildirmişti. Finansal raporda Marvel’s Avengers’ın satmak rakamlarından bahsedilmese de araştırmacı David Gibson’a tarafından oyun, hedefin yalnızca %60’ına ulaşabildi. Oyunun üretim maliyetinin ise 100 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Marvel’s Avengers, önümüzdeki günlerde oldukça çok ilave içerikle desteklenmeye devam edecek. Oyunun keza önümüzdeki sene içerisinde PlayStation 5 ve Xbox Series X I S konsollarında performans geliştirmeleriyle piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Marvel’s Avengers’a eklenecek yeni içeriklerden de bahsedecek olursak yakın zamanda yeni bir DLC geleceği ve Kate Bishop’ı oyuna ekleyeceği biliniyor. bununla beraber Clint Barton karakterinin de 2021 yılında çıkacağı söyleniyor. Bütün bu yeni eklentiler ve içerikler, oyunun satışlarını artırarak Square Enix’in geliştirme maliyetlerini çıkarmasına yardımcı olacaktır.

Comments
To Top