Haber

Spotify’a, Telefondaki Diğer Müzikleri de Dinleyebilme Özelliği Geliyor

Spotify'a, Telefondaki Diğer Müzikleri de Dinleyebilme Özelliği Geliyor

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik platformlarından Spotify‘ın, üzerinde çalıştığı yeni bir nitelik gün yüzüne çıktı. Tersine mühendislik işlemleri baştan sona uygulamalara gelecek yeni özellikleri ortaya çıkaran Jane Manchun Wong göre ortaya çıkarılan bu özellik, Spotify’ın telefondaki müzikleri de çalabileceğini gösteriyor. Yani kullanıcılar, bu yeni nitelik bir uçtan bir uca telefonlarına indirdikleri diğer müzikleri de Spotify üzerinden oynatabilecekler.

Wong, Spotify ekibinin üstünde çalıştıkları yeni özelliği, uygulamanın Android sürümünde keşfetti. Özelliğin detaylarına yakından bakmayı başaran Wong, Spotify’ın bundan böyle bir müzik çalar uygulaması olarak da kullanılabileceğini söylüyor. Bu sayede kullanıcılar, Spotify haricinde indirdikleri müzikleri de Spotify üzerinden dinleyebilecekler. Bu da kullanıcılar için daha gelişmiş bir tecrübe sunulmasını sağlayacak.

Spotify’ın yeni özelliği işte böyle görünecek

Spotify

Spotify, telefondaki diğer müzikleri çalma özelliğini, Ayarlar menüsüne eklenecek yeni bir seçenekle sağlayacak. Bir kullanıcı, bu seçeneği etkin ettikten sonra telefondaki tüm müzik dosyaları, Spotify’a entegre edecek. Bu sayede de öbür bir kaynaktan kesik olan bir müzik dosyası, Spotify üzerinden dinlenebilecek. Kullanıcılar, telefonlarındaki müziklere erişebildikleri öbür bir çalma listesiyle karşılaşacaklar.

Spotify’ın yeni özelliği ile ilgili hala kayda değer bilinmezler var. Mesela bu özelliğin yalnızca premium kullanıcılara mı özel olacağı yahut tüm kullanıcıların mı bu özellikten faydalanacağı şu an için bilinmiyor. Hem bir telefondaki müziklerin bulunduğu çalma listesinin öteki kullanıcılara açılıp açılamayacağı ya da öteki cihazlarda çalınıp çalınmayacağı da şu an için bilinmiyor. Bilhassa ilgili ortaya çıkacak yeni detaylar, pek çok şeyin belirleyicisi olacak.

Comments
To Top