Haber

Spotify’a Kullanıcıların Yıllardır Beklediği Bir Özellik Sonunda Ekleniyor

Spotify'a Kullanıcıların Yıllardır Beklediği Bir Özellik Sonunda Ekleniyor

Devasa kütüphanesi, müzik buluş özellikleri ve kullanıcılara sunduğu bedava kullanımı sayesinde dünyanın en popüler müzik akış hizmetlerinden biri olan Spotify, yeni özellikler üstünde çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda kullanıcılara çoğu yeni özellik sunan müzik devi, şimdiyse lokal müzik çalma özelliğini test ediyor. Adından da anlaşılabileceği üzere bu özellikle birlikte kullanıcılar, telefonlarına indirdikleri müzikleri Spotify’dan çalabilecek.  

İddiaların kaynağı, tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong’un Twitter hesabından paylaştığı bir ekran görüntüsünden geliyor. Ekran görüntüsünde, Spotify’ın lokal olarak depolanan ses dosyalarını Android kitaplığında göstermesine izin veren bir özellik bulunuyor. Bu da telefonda açıklanmış olan dosyaları Spotify içinden oynatabileceğiniz anlamına geliyor.

Spotify’ın yeni özelliği ne vakit kullanıma sunacağı bilinmiyor:

Spotify

Spotify’ın yeni özelliği kullanıma sunulduğunda kullanıcılar, dilekçe ayarlarına gidip “Aygıt dosyalarını göster” seçeneği aktif ayla getirerek akıllı telefonlarındaki tüm ses dosyalarını Spotify kütüphanesinde görüntüleyebilecek.

Spotify’ın acilen masaüstü uygulamasında senkronizasyon yoluyla sunduğu bu özellik, Android için yayınlanmasıyla birlikte kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak. Spotify’ın bu özelliği premium kullanıcılarına mı yoksa bütün kullanıcıların hizmetine mi açacağı ise bilinmiyor. Fakat internet bağlantısı gerektirmeyeceği için bu noktada özelliğin tüm kullanıcılar için sunulması daha akılcı görünüyor.

Bu yeni özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor ancak sektöre yakın kaynaklar, özelliğin birkaç ay içerisinde kullanıcılarla buluşacağını varsayım ediyor. Konu hakkında yeni gelişmeler yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bu süreçte yaşanacak gelişmelerden farkında olan olmak için takipte kalın.

Comments
To Top