Haber

Spotify, ‘Uygun Fiyatlı’ Günlük ve Haftalık Abonelik Sistemini Test Etmeye Başladı

Spotify, ‘Uygun Fiyatlı’ Günlük ve Haftalık Abonelik Sistemini Test Etmeye Başladı

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik platformu olan Spotify, yeni bir abonelik planı duyurdu. Yapılan açıklamalara göre “Premium Ufak” olarak isimlendirilen bu abonelik planı, kullanıcılara sadece bir jurnal veya bir haftalık, kısıtlı bir premium deneyimi sunuyor. Keza varsayım edilebileceği üzere bu planlar, oldukça yerinde fiyatlı. Spotify, bu abonelik planını şu an için sadece Hindistan’da kullanıma sunmuş olsa da ilerleyen dönemde diğer ülkelerde de kullanıma sunulma ihtimali bulunuyor.

Spotify’ın Premium Mini abonelik planı, kullanıcılara sadece 30 müzik indirme imkanı sunuyor. Ayrıca bu plandan faydalanan bir kullanıcı, Spotify’ın premium özelliklerini sadece mobil dilekçe üzerinden deneyimleyebiliyor. Yani web veya masaüstü sürüm, bu abonelik planının açık havada tutuluyor. 

Spotify Premium Küçük abonelik paketleri, uygun fiyatlarıyla cezbedecek türden

Spotify

Spotify tarafından yapılan açıklamalara göre Premium Küçük paketlerine epeyce yerinde fiyatlarla sahip olunabiliyor. Mesela sadece bir jurnal premium abonelik isteyen bir kullanıcı, 75 kuruş ödeme yaparak bu abonelikten faydalanabiliyor. Haftalık abonelik başlamak isteyen bir kullanıcının yapması gereken ödeme miktarıysa 2,50 TL civarında.

Spotify’in yeni abonelik planları, uygulamayı kısa süreli kullanan tüketiciler için avantajlı. Oysa jurnal 75 kuruş ödeyerek bir ay baştan başa her gün abonelik yenilerseniz, Spotify’ın aylık maliyeti 22,5 TL‘ye geliyor. Oysaki normal şartlarda 23,99 TL karşılığında Spotify Duo hesabı satın alarak, Spotify’ın bütün premium özelliklerinden iki kişi faydalanabiliyorsunuz.

Not: Spotify’ın Premium Ufak paketleri için verdiğimiz tutarlar, Hindistan rupisi ile Türk lirası paritesine tarafından ayarlanmıştır. Haliyle bu abonelik planının Türkiye’ye gelmesi durumunda, fiyatlandırma değişebilir.

Comments
To Top