Haber

Spotify, Ekstra Ücret Ödemeniz Gereken Podcast Aboneliğini Yalanladı

Spotify, Ekstra Ücret Ödemeniz Gereken Podcast Aboneliğini Yalanladı

Çevrimiçi müzik dinleme platformları arasında en popülerlerden bir tanesi olan Spotify, kullanıcılarına hem podcast yayınları dinleme imkânı da sunuyor. Ortaya çıkan yeni bir iddiada ise Spotify‘ın yeni bir podcast aboneliği üstünde çalıştığı ifade edildi.

Variety Intelligence Platform Başkanı Andrew Wallenstein, devlete ait Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kendisine gönderilen bir araştırmanın ekran görüntüsünü paylaştı. Wallenstein, Spotify’ın Premium podcast planı üzerinde çalıştığını ifade etti.

Spotify, podcast için premium abonelik üzerinde çalıştığını yalanladı

spotify, spotify logo

Araştırmanın iddialarına kadar 4 adet potansiyel abonelik modeli bulunuyordu. Bu modeller, aylık 2,99 dolardan başlayıp 7,99 dolara kadar uzanıyordu. Ayrıca bu podcast için düşünülen premium hesap, standart Spotify Premium aboneliklerini kapsamayacaktı. Yani premium podcast aboneliği içerisinde reklamsız müzik bulunmayacaktı. Bu planların sunduğu avantajlar arasında gömülü reklamların kaldırılması, röportajlara ve bölümlere erken erişim, özel ek içerik gibi ayrıcalıklar bulunacaktı.

Ama Spotify, premium podcast aboneliği planları olduğu yönündeki iddiaları yalanladı. Şirket sözcüsü göre yapılan açıklamada, kullanıcı deneyimini geliştirmek için rutin araştırmalar yapıldığını ancak bunlardan sadece bazılarının geniş kullanıcı kitlelerine sunulduğunu dile getirdi. Podcast yayınları, keza ülkemizde ayrıca de dünya genelinde oldukça popülerleşmeye başladı. Dolayısıyla Spotify’ın da oluşan bu büyük pastadan payını olmak istemesi fazla da sürpriz olmaz. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Comments
To Top