Haber

Spotify Çöktü: Platforma Erişimde Çok Ciddi Sıkıntılar Yaşanıyor

Spotify Çöktü: Platforma Erişimde Çok Ciddi Sıkıntılar Yaşanıyor

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik platformlarından bir tanesi olan Spotify‘da bir buhran durumu söz konusu. Takriben yarım saat dek önce başlayan sorun, şu an için tamamıyla açılmış durumda yok. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Spotify yetkilileri, bir şeylerin yolunda olmadığını ama konuyla ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini açıklama ettiler.

İnternet hizmetlerindeki sıkıntıların bildirildiği bir platform olan Downdetector‘den yaptığımız incelemelerde, Spotify’ın bilhassa de Avrupa’da büyük bir sorun yaşadığını görüyoruz. Türkiye’deki kullanıcılar da bu durumdan etkilenirken Rusya, ABD ve Kanada gibi ülkelerin çok büyük bir bölümünde herhangi bir kesinti yokmuş gibi görünüyor.

Sorunun ne zaman çözüleceği şu lahza için bilinmiyor

Spotify

Aslına bakacak olursak Spotify, kolay basit çöken bir hizmet yok. Hatta en son ağustos ayında sorun yaşayan Spotifty, TLS sertifikasını yenilemeyi unuttuğu için sorun yaşamıştı. Bu seferki kesintinin kaynağı bilinmezken, sorunların ne vakit düzeleceğine dair muhakkak bir şey anlatmak de çok zorlama.

Downdetector’de görülen çökme haritası şu şekilde

Spotify çöktü

Spotify’da yaşanan sorunlar, internet kullanıcılarının da dikkatinden kaçmadı. Dünyanın dört bir yanından olduğu gibi Türkiye’de de kullanıcılar, Spotify’ın çökmesi üzerine onlarca paylaşım yaptılar. O paylaşımların bazılarını sizler için derledik:

Spotify'ın çöküşünün ardından gelen yorumlar

Spotify

Spotify

Spotify

Comments
To Top