Haber

Spotify, 2020 Yılında En Çok Dinlediğiniz Şarkıları Gösteren Özelliği Yayınladı

Spotify, 2020 Yılında En Çok Dinlediğiniz Şarkıları Gösteren Özelliği Yayınladı

Dün itibarıyla Türkiye ve dünya genelindeki en çok dinlenenler listelerini ifade eden Spotify, bugünse kullanıcılara özel yeni listesini yayınladı. “2020 Özeti” olarak isimlendirilen bu liste, sene boyunca en fazla dinlediğiniz şarkılara kolaylıkla erişmenizi sağlıyor. Diğer Taraftan Spotify’da neler yaptığınızı, neleri keşfettiğinizi, hangi türleri tercih ettiğinizi de öğrenebiliyorsunuz.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Spotify’a Hikayeler özelliğinin geleceğinden bahsetmiştik. 2020 Özeti, bunun en net göstergesi olarak karşımıza çıktı. Çünkü size özel oluşturulan istatistikler, bir çalma listesinden ziyade hikayeler biçiminde sunuluyor. Peki 2020 Özeti içinde neler yer alıyor?

Spotify’ın kullanıcılara özel listesi, dilekçe ana sayfasında yer alıyor

Spotify

Spotify, oluşturduğu hikaye temelli olarak liste içerisinde bir takım mesajlar da veriyor. 2020’nin ne dek zorlama bir sene olduğundan bahseden platform, her şeye rağmen kullanıcıları motive etmeye de çalışıyor. Fakat esas önemli detaylar da verilen mesajlar dek kayda değer. Mesela bir kullanıcı, Spotify’ın yeni niteliğinde, 2020 yılında en fazla dinlediği şarkıyla ilk olarak ne vakit tanıştığını, kaç kez dinlediğini, en fazla hangi gün dinlediğini görüntüleyebiliyor.

2020 Özeti’nde yer bahşedilen bazı bilgiler şu şekilde

Spotify 2020 Özeti Özelliği

Spotify’ın kullanıcılara özel olarak oluşturduğu hikayeler, istenildiği takdirde değişik sosyal ağ platformlarında paylaşılabiliyor. Ayrıca sene boyunca en çok dinlenen 100 şarkı, istenildiği takdirde bir çalma listesi içine de gönderilebiliyor. Etkileşimli bir deneyim sunan Spotify, en çok dinlenen şarkıcının tahmin edilebilmesini karşılayan bir hikaye de gösteriyor. Ayrıca yıl her tarafında öteki kullanıcılardan ayrılmanızı sağlayan müzik dönemini de bu 2020 Özeti zarfında görebiliyorsunuz.

Spotify’ın 2020 Özeti özelliğine mobil kullanım ya da web sürümden ulaşılabiliyor. Ancak 2020 Özeti’ne web üzerinden ulaştığınızda, öykü şeklindeki bir içerikle yok, alışılmış çalma listesiyle karşılaşıyorsunuz. Eğer sizler de anında Spotify’daki 2020 Özeti’nizi görmek isterseniz, uygulamayı kullanabilir veya burada yer alan bağlantıyla çalma listenize ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top