Haber

Spider-Man Oyun Kayıtları Artık PS4’ten PS5’e Aktarılabiliyor

Spider-Man Oyun Kayıtları Artık PS4'ten PS5'e Aktarılabiliyor

Sony’nin yeni tür oyun konsolu PlayStation 5, geçtiğimiz günlerde bütün dünyada piyasaya sürüldü. Konsol daha çıkmadan önce bir takım PlayStation 4 oyunlarının kayıt dosyalarının PlayStation 5’e aktarılamaması oyuncuların tepki göstermesine sebep olurken, tepkilerin arkasında yorumlama yapan Sony ise kayıtların PS4’ten PS5’e aktarılabilmesine geliştiricilerin karar verdiğini söylemişti.

Sony’nin açıklamalarından daha sonra Spider-Man için kayıt dosyalarının nesiller arası aktarılabilmesi üstünde çalıştıklarını bildiren Insomniac Games, bu desteği geçtiğimiz hafta sonu yayınlanan bir yamayla birlikte kullanıma sundu.

Spider-Man oyun kayıtlarını PS4’ten PS5’e uyarlamak artık olası:

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Yayınlanan güncelleme hakkında Twitter’dan yorumlama yapan Insomniac Games Kalabalık Yöneticisi James Stevenson, kafalardaki soru işaretlerini tamir etmek ve oyunculara öncülük etmek için “Netlik kazanması için, kayıtlarınızı dışa uyarlamak için PS4 oyununu kullanmalısınız. Remastered, PS4’ten dışa aktarma yapılıncaya değin bir kayıt göremez. Yol budur” ifadelerini kullandı.

Yayınlanan güncelleme, PS4’ten PS5’e tescil aktarma desteğinin yanında ‘dinlenme modu çökmesi’ de dahil elde etmek üzere birçok ek düzeltmeyi içeriyor. Ayrıca aynı Spider-Man Remastered’daki üç yeni kostümün de güncellemeyle birlikte orijinal oyuna eklendiğini belirtelim.

Marvel’s Spider-Man: Remastered oyununu da içeren Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition sürümü, şimdi PlayStation Store’da 619 TL’den satışa sunuluyor. Buradaki bağlantıya tıklayarak ilgili PlayStation Store sayfasına ulaşabilir, oyun hakkında daha artı bilgi edinebilir ve oyunu satın alabilirsiniz.

Comments
To Top