Haber

Spider-Man: Miles Morales’te Türkçe Dil Desteğinin Yer Almayacağı Açıklandı

Spider-Man: Miles Morales'te Türkçe Dil Desteğinin Yer Almayacağı Açıklandı

19 Kasım 2020 tarihinde ülkemizde piyasaya sürülecek PlayStation 5’ten Türkiye’deki oyunseverler için üzücü haberler var. Geçtiğimiz günlerde Türkçe dublaj ve Türkçe altyazı seçeneğiyle oyuncuların karşısına çıkacağı duyurulan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyununun Türkçe dil seçeneğine sahip olmayacağı ortaya çıktı.

Oyun dünyasının yakından tanıdığı isimlerden biri olan Enis Kirazoğlu’nun Twitter hesabından paylaştığı görsele göre Spider-Man: Miles Morales ile ilgili arkadaki planda yaşanan iletişim sıkıntısından nedeniyle bir hatalı anlaşılma yaşandı.

PlayStation Türkiye kadar gönderilen mail:

PlayStation Türkiye tarafından konuyla ilgili gönderilen mailde şu ifadelere yer verildi:

“Üzülerek belirlemek isteriz ama Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Türkçe dil desteği içermeyecektir. İletişimde yaşanan bu hatadan dolayı özür dileriz. Diğer PS5 çıkış oyunları olan Astro’s Playroom, Sackboy: Büyük Macera ve Demon’s Souls oyunları Türkçe dil desteğiyle beraber geliyor. Bu konuda sorularınız olması durumunda bize ulaşabilirsiniz.”  

PlayStation Türkiye göre gönderilen bu mailin ardından çoğu oyuncu, Twitter üzerinden PlayStation Türkiye’ye tepki göstermeye başladı. Oyunu Türkçe dil vaadiyle satın aldığını söyleyen oyuncular, yaşanan mağduriyetin giderilmesini talep etti.

Esasında çözümleme sürümlerinde Türkçe dil desteğinin bulunmaması ve oyunun Türkçe dublajlı herhangi bir fragmanının şimdiye değin yayınlanmaması, oyuncuların kafasında soru işaretleri oluşturmuştu. Gelinen son noktada bu şüphelerin o kadar de hatalı olmadığını ve arka planda büyük bir iletişim sıkıntısı yaşandığını görebiliyoruz.

PlayStation Türkiye’den Türkçe dil desteğinin niçin olmadığına ya da oyuncuların mağduriyetinin nasıl giderileceğine dair henüz resmi bir tanımlama gelmedi. Peki, siz Spider-Man: Miles Morales’te Türkçe dil seçeneğinin olmaması hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top