Haber

Sorun, aslında sorun değilmiş

Sorun, aslında sorun değilmiş

Tüketiciler, Google Pixel 5 telefonlarında ekran ile telefonun metal gövdesi arasında bir tembellik olduğunu bildirdikten sonra, şirket, bunun tasarımın kasti bir parçası olduğunu ve IP68 su ya da toz direncini etkilemeyeceğini açıkladı.

Problem ilk defa Ekim ortasında XDA forumlarındaki kullanıcılar kadar dile getirilmişti. İlk mesajı atan Sylabo, satın aldığı yeni Pixel 5 telefonun resimlerini paylaşmış ve ekranla karoser arasında belirgin bir haylazlık olduğunu söylemişti.

Google’dan jet yanıt

Google takviye forumunda bir mesaj yayınlandı ve Google’dan bir uzmanın araştırma sonucu bu boşluğun Pixel 5’in tasarımı ile ilgili, gayet adi olduğu açıklandı. Müşterilerin çekinceleri varsa, Google’ın bire bir bağlantı kurarak muavin olacağı da belirtildi. 

Söz konusu boşluklar fotoğrafta fazla belirgin olmasa da, forum kullanıcılarının iddialarına tarafından telefona yakından bakıldığında açık açık görülüyor. Yukarıdaki resim, foruma Andy Richardson 6598 adı ile katılan Pixel 5 kullanıcısından gelen bir mesaj. Bu boşluktan nedeniyle toz ve su hasarı yaşayan bir kullanıcı bulunmuyor, ancak bir takım kullanıcılar ellerindeki telefonda bu cins bir başıboşluk olmadığını da yazıyor.

Comments
To Top