Haber

Sony’nin PS5 Kontrol Cihazı DualSense’teki Asimetri, Kullanıcıları Çileden Çıkardı

Sony'nin PS5 Kontrol Cihazı DualSense'teki Asimetri, Kullanıcıları Çileden Çıkardı

Sony, bu yıl yeni tür konsolundan önce yeni cins oyun kumandası DualSense‘in duyurusunu gerçekleştirmişti. Şirket, yeni tür denetim cihazının dokunmatik geri bildirim (haptic feedback) ve adaptif tetik sistemi üstünde bir hayli durmuştu.

çoğunlukla PlayStation 5’i almayı başaran kullanıcılar da Sony’nin yeni cins yoklama cihazından oldukça etkilenmiş gibi duruyor. Oysa DualSense isimli bu konntrol cihazı, bilhassa obsesif kompulsif bozukluğu olanlar için o kadar da “hatasız” olmayabilir.

PlayStation 5 kontrol cihazı DualSense’in kusuru

dualsense sony yazısı sorunu

Far Cry 6 Oyun Tasarım Yönetmeni Ted Timmins’e tarafından, DualSense’in arka tarafında yer alan Sony markası denetleme cihazının tamamen ortasında bulunmuyor. Timmins, USB girişinin altına konumlandırılan Sony yazısının kumandanın ortasından 1 mm solunda durduğunu açıklama etti.

Bir De bu sorunun sadece Timmins ile sınırlı olmadığı da görülüyor. Popüler oyun sitesi Gamespot’ta konuyla ilgili olarak yapılan yorumlarda durumun görece daha fena olduğunu belirten kullanıcılar da bulunuyor. Yani bunun istisnai bir hata değil çoğunlukla bir tasarım sorunu olduğu söylenebilir.

Natürel bu, oynanışa hasar verecek ya da oyuncuların oyun deneyimini kötü yönde etkileyecek bir sorun olmaktan bir hayli uzakta. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi obsesif kompulsif bozukluğunuz yoksa bu küçük sorunu görmezden gelebilirsiniz. Fakat bu cins bir sorunu ya da hassasiyeti olanlar için çileden çıkartıcı bir şey olabileceğini de söyleyebiliriz.

Peki, siz DualSense teftiş cihazındaki bu tasarım sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce görmezden gelinebilecek değin değersiz bir sorun mu yoksa kullanıcının sinirlerini bozabilecek bir sorun mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top