Haber

Sony’nin Güneş Gözlüğünü Andıran PS5 PSVR Patentleri Ortaya Çıktı

Sony'nin Güneş Gözlüğünü Andıran PS5 PSVR Patentleri Ortaya Çıktı

Sony’nin son günlerde oyuncuları fazlasıyla heyecanlandıran yeni oyun konsolu PS5 satışa sunuldu. şu anda yeni konsolu neredeyse yok satan şirket, bütün odağını bu konsolları üretmeye adamış olsa da ilerleyen günlerde yeni konsol için çevre birimleri de çıkaracak. Bu çevre birimleri aralarında olur ya de en çok merak edileni PSVR olacak. PS4 için meydana çıkan ve oyuncuları oyunun içerisine alan PSVR gözlükleri için önümüzdeki dönemde yeni bir modelin çıkması bekleniyor. 

Son olarak PlayStation 5 konsollarıyla birlikte satışa sunulacak yeni nesil PSVR gözlükleri için bir patent ortaya çıktı. Şu aralar bütün dünyada PS5’e gelen talebi karşılamakta zorlanan Sony, piyasada yeterli sayıda PS5 olduktan sonradan ve stok sorunu ortadan kalktıktan daha sonra sanal hakikat gözlüğüne de tartı verecekmiş gibi görünüyor. 

Yeni PSVR, güneş gözlüğüne daha çok benzeyebilir

PSVR

Let’s Go Digital’da ortaya meydana çıkan yeni tür PSVR gözlükleri, Sony’nin VR başlığına yeni bir tasarım anlayışı getirecek gibi görünüyor. Berat, yeni VR gözlüğü için iki muhtemel tasarımı bizlerle buluşturuyor. Bunların ilki, bugün piyasada bulunan PSVR’dan çok daha ince olsa da genellikle benzer bir tasarımla geliyor. İkinci tasarım ise önceki modele kadar çok daha ince ve görünüşüne baktığımızda bir sanal hakikat gözlüğünden ziyade güneş gözlüğünü andırıyor. “VR ve AR gözlükleri” seçeneği gibi karşımıza meydana çıkan bu tasarımlar, PSVR’ın hantal yapısını da kayda değer ölçüde hafifletecek gibi görünüyor. 

Sony, aynı zamanda yeni sanal realite gözlüklerinde yanlış takılıp takılmadığını tespit edecek bir algılayıcı sistemi için bir patent talebinde bulundu.

PSVR

Berat az önce doğrulanamadı

öte yandan Sony’nin yeni PSVR gözlükleri için ortaya çıkan patentlerin doğrulanmadığını söyleyelim. Sony’den bu patentlerle ilgili bir açıklama gelmediğini göz önünde bulundurursak bu berat tasarımlarının sahte olma ihtimali de bir hayli yüksek. aynı zamanda Sony, bir süredir PS5 için bir VR gözlüğü geleceğini dokundurma ediyor. PS5’in enerjik donanımıyla PSVR teknolojisi birleştiğinde karşımıza çok derece etkileyici bir ürünün çıkması son derece mümkün. 

Peki sizler yeni PSVR’dan neler bekliyorsunuz? Sizce PS5 için çıkacak sanal realite gözlükleri teknolojik anlamda ne gibi atılımlar yapacak? Yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Comments
To Top