Haber

Sony’nin Başlangıçta Oyunları 70 Dolardan da Pahalıya Satmayı Amaçladığı Ortaya Çıktı

Sony’nin Başlangıçta Oyunları 70 Dolardan da Pahalıya Satmayı Amaçladığı Ortaya Çıktı

Sony, eylül ayında yaptığı açıklamada PlayStation 5 oyunlarının 70 dolardan satılacağını açıklamıştı. Keza içerisine Türkiye’nin de dâhil olduğu euro fiyatlandırmasının uygulandığı bölgelerde 80 euro olacağı duyurulmuştu.

Yani bu, Sony’nin PlayStation 5’e çıkaracağı birçok özel oyunun fiyatının 70 dolar / 80 euro fiyat etiketine sahip olacağı anlamına geliyor. Mesela Demon’s Souls ve Destruction All-Stars gibi oyunlar, yeni fiyat etiketini kullanacak yapımlar arasında yer alıyor. Fakat ortaya meydana çıkan yeni bir habere göre Sony, yeni fiyatları belirlerken başlangıçta 70 doların üstünü düşünmüş.

Sony, oyun fiyatlarını 70 doların üzerine sürüklemek istemiş

godfall, godfall afiş

Ortaya meydana çıkan yeni bir habere göre Sony, yeni oyunların fiyatlarını belirlerken ilk olarak 70 dolar fiyat etiketinin de üstüne çıkmak istemiş. Sony’nin bu isteğinin ortaya çıkmasını karşılayan kişi ise Bloomberg’e ismi kuytu kalmak suretiyle konuşan bir oyun yapımcısı. Şirketin oyun fiyatlarını 70 doların ne değin üzerine çıkarmak istediği ise bilinmiyor.

Ayrıca şirketlerin bu 10 dolarlık artışı doğruca benimsemeyeceği ve oyunlara tarafından değişken fiyatlar sunacağı da ifade ediliyor. Örneğin PlayStation 5’e çıkacak olan Sackboy: A Big Adventure, 60 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

call of duty: black ops cold war, call of duty: black ops cold war afiş

Oysa şimdiden oyunların 70 dolarlık fiyat etiketine sahip olacağını açıklayan üçüncü taraf oyun şirketleri de bulunuyor. Activision, Call of Duty: Black Ops Cold War‘un Take-Two ise NBA 2K21’in 70 dolardan satışa sunulacağını açıkladı.

Oyunların 60 dolarlık fiyat etiketi, 2005 ve 2006 yıllarında çıkan Xbox 360 ve PlayStation 3 nesliyle başlamıştı. Daha önce 50 dolar olan oyun fiyatları bu jenerasyonda 60 dolar olmuş ve bu fiyatlandırma ayrıca Xbox 360 / PlayStation 3 hem de Xbox One / PlayStation 4 neslinde devam etmişti. Aradan geçen iki konsol neslinin peşinde oyun fiyatları yeniden artmış oldu.

Comments
To Top