Haber

Sony’nin 360 derecelik sesi, video akışına geliyor

Sony’nin 360 derecelik sesi, video akışına geliyor

Sony, 360 derece müzik formatını daha pozitif aygıt ve medyaya getirmenin yanı sıra yeni oluşturma araçları da sunan 360 Reality Audio platformunun genişletildiğini duyurdu. 360 Reality Audio, enstrümanları ya da vokalleri sanal bir ses alanında dinleyicinin kafasına oturtmak için nesne tabanlı uzamsal ses teknolojisini kullanıyor.

Sony hemen ses teknolojisini videoya genişletiyor. Şirket, bu yılın sonlarında 360 Reality Audio ile video içeriğini yayınlamaya açılmak için plak şirketleri ve servis sağlayıcılarla birlikte çalıştığını ve ilk örneğin önümüzdeki hafta Sony imzalı artist Zara Larsson’un canlı performansı olacağını söyledi. Sony’nin Sanatkâr Connection mobil uygulaması üzerinden 11 Ocak 17:00 ET’de izleyebileceksiniz.

Sony, bu baharda iki yeni 360 Reality Audio uyumlu hoparlör piyasaya sürüyor: SRS-RA5000 ve SRS-RA3000, oysa Amazon Alexa ve Google Assistant için desteğin ötesinde fazla pozitif teferruat yok. Sony keza, Pro Tools gibi DAW’larla uyumlu olan ve bu ayın sonunda piyasaya sürülecek 360 Reality Audio Creative Suite adlı yeni bir 3D ses eklentisi ilerletti.

acilen takriben 4.000 şarkı mevcut. Sony, Tidal ve Deezer gibi hizmetler genelinde 360 ​​Reality Audio’da. Biçim, birçok bayağı kulaklıkla veya Amazon’un Echo Studio gibi ahenkli hoparlörlerle çalışır.

Comments
To Top