Haber

Sony’nin 2021 TV serisi, Google TV’yi çalıştırıyor ve HDMI 2.1’i tamamen benimsiyor

Sony’nin 2021 TV serisi, Google TV'yi çalıştırıyor ve HDMI 2.1'i tamamen benimsiyor

Geçen yıl Sony’nin TV dizisi, Kasım ayında piyasaya sürülen PlayStation 5’teki yeni nesil oyun özelliklerinden birkaç setin yararlanamaması sebebiyle birazcık eleştirildi. Şu an baksanız bile, HDMI 2.1 özelliklerinin yayılması epeyce can sıkıcı. Sony, müşterilerin TV’lerini ayrı nedenlerle satın aldıklarına ve herkesin her kutunun işaretlenmesine gereksinim duymadığına inanarak bunu bir kusur olarak katiyen kabul etmedi.

Sene ne ayrım eder?

2021’de , Sony rotasını düzeltir: tüm birinci derslik “Bravia XR” 4K (ve evet, 8K) TV’leri 120 Hz’de 4K, VRR (akışkan yenileme hızı), ALLM (otomatik düşük geç kalma modu) ve eARC’yi destekler. Mahsul yazılımı güncellemeleriyle sonra bir şeyler ekleme sözü veya yıldız işareti yok.

Sony, 4K120 ile çalışmaya başlamanın ötesinde, bu TV’lerde “bilişsel akıl” dediği şey üstünde büyük bir anlaşma yapıyor. Yeni bir Bilişsel İşlemci XR çipi ile güçlendirilen Sony, yeni sisteminin Sony TV’lerinin zaten çok iyi olduğu geleneksel sinyal işlemenin ve birçok TV’deki yapay akıl analizinin ötesine geçtiğini söylüyor. Sony’nin TV’lerde yayınladığı basın bülteni, “Geleneksel suni zeka (AI) yalnızca renk, kontrast ve teferruat gibi resim öğelerini ayrı ayrı algılayıp inceleme edebilirken, yeni işlemci, tıpatıp beynimizin yaptığı gibi aynı anda bir dizi öğeyi çapraz çözümleme edebilir,” diyor.

“Resimden-Fotoğraf Gerçekliği” özelliğinin “benzersiz bir realist tecrübe arzetmek için sesin konumunu ekrandaki görüntülerle hizaladığı” bahis ediliyor. Samsung, kendi 2021 Neo QLED TV’leri için aynı sonuçlar vaat etti.

İki Master Serisi TV (8K LCD ve 4K OLED), odanızdaki ortam ışığının renk sıcaklığını algılamak için yeni bir sensöre sahiptir ve bu, TV’nin beyaz dengesini eşleşecek şekilde otomatik olarak ayarlamalarını sağlar. (Şüphesiz bu ayar, vefalı kişiler için kapatılabilir.) Daha da önemlisi, A90J Master Serisi OLED’in, panele takılan yeni bir alüminyum ısı kalkanı sayesinde Sony’nin eski OLED’lerinden daha parlak çıkışa sahip olmasıdır. OLED’leri daha parlak ülkü getirmek büyük bir mesele çünkü bu, LCD setlerin hala kazanma eğiliminde olduğu kayda değer bir bölge.

Android TV’yi kullanan birincil TV üreticilerinden biri olarak, Sony’nin Google TV’ye birincil geçiş yapanlardan biri olması yerinde görünüyor. Tüm bu TV’ler, en yeni Chromecast’e şahane derecede aynı bir yazılım deneyimi sunacak: Sony, ayarlar menüsünde (ve HDMI girişleriniz gibi süratli kısayollar için) kendi özelleştirmelerine sahip, oysa diğer her şey – Kişiselleştirilmiş Sizin İçin sayfası, içerik önerileri , vb.

Sony, görüntüyü engellemeden TV’nin önünde bir ses çubuğu için yeterli bölge sağlamak üzere yapılandırılabilen ayarlanabilir ayaklar gibi küçük dokunuşlara da odaklandı. Sıralamada altında inerken, kayıtlı incelikleri kaybedersiniz (8K setine özel yansıma önleyici kaplama gibi), ancak tüm TV’ler Dolby Vision HDR’yi destekler. Ve tekrar, hesaba katılan tüm HDMI 2.1 standartlarına sahipsiniz.

Sony, Ufak LED gibi yeni ekran teknolojisine dinmek yerine, mevcut tam dizi lokal karartma stratejisini geliştiriyor ve OLED setleri. Şirket, rakiplerinin bu sayılara pozitif takıldığına inanarak TV’lerinde kaç tane karartma bölgesi olduğunu paylaşmıyor ya da fiilen en yüksek parlaklıktan bahsetmiyor.

Fiyatlandırma ve belirtilmiş stok durumu bilgileri bu bahar açıklanacak.

Fotoğraf: Sony

Z9J Master Series 8K (Bütün dizi LCD)
85- inç
75 inç

Fotoğraf: Sony

A90J Master Series 4K (OLED) < br /> 83 inç
65 inç
55 inç

Resim: Sony

A80J 4K (OLED)
77 inç
65 inç
55 inç

Resim: Sony

X95J 4K (Bütün dizi LCD)
85 inç
75 inç
65 inç

Resim: Sony

X90J 4K (Tam dizi LCD)
100 inç
75 inç
65 inç
55 inç
50 inç

.

Comments
To Top