Haber

Sony’den Radikal Karar: PS5 Oyunlarının Fiziksel Sürümleri Mağazalarda Satılmayacak

Sony'den Radikal Karar: PS5 Oyunlarının Fiziksel Sürümleri Mağazalarda Satılmayacak

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin yaklaşmakta olan oyun konsolu PlayStation 5 için bir son dakika gelişmesi yaşandı. Sony Interactive Entertainment (SIE) CEO’su Jim Ryan kadar yapılan açıklamalarda, PlayStation 5 oyunlarının hiçbir dijital kopyasının, konsolun lansmanıyla birlikte piyasaya sürülmeyeceğini söyledi.

Sony, böyle bir karar alınmasının aşağıda yatan nedenin COVID-19 olduğunu açıkladı. Şirket bu kararla, oyuncuların perakende satmak mağazalarına gitmelerini engellemek istiyor, alınan karar ile de bu durum sağlanmış olacak. Çünkü oyuncular, PlayStation 5’i ön sipariş verip oyun olmak için perakende mağazaların yolunu tutmayacak, zaten gitseler de yeni konsolları için bir oyun bulamayacaklar.

PlayStation 5

Ryan’ın bu açıklamaları, PlayStation 5 oyunlarının satışa sunulmayacağı anlamına gelmiyor. Oyuncular, bir PlayStation 5 oyunu için halihazırda ön sipariş verebiliyorlar. Hem dileyen kullanıcılar, yeni konsollarını çalıştırdıktan sonradan PlayStation Store‘a girip, bir oyun satın alabilecekler. Sony bu sayede insanların evde kalmasını sağlayıp, işi kargo şirketlerine teslim etmek istiyor.

bu vesileyle ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’deki oyuncular, PlayStation 5’e 12 Kasım Perşembe günü erişebilecekler. Dünyanın geri kalanındaki oyuncular ise yeni tür PlayStation’a, 19 Kasım Perşembe günü ulaşabilecekler. 

Comments
To Top