Haber

Sony’den İlginç Açıklama: PS5’in Boyutu İlk Tasarlandığında Daha Büyüktü

Sony'den İlginç Açıklama: PS5'in Boyutu İlk Tasarlandığında Daha Büyüktü

PlayStation 5’in son derece ‘büyük’ bir oyun konsolu olduğu hepimizin malumu. Hatta paylaşılan videolar ve karşılaştırmalı görseller, PlayStation 5’in bugüne değin tanıtılmış en büyük oyun konsolu olduğunu gösteriyor. Peki PlayStation 5’in ilk sürümünün, piyasaya sürülecek versiyondan bile büyük bir boyuta sahip olduğunu söylesek?

Kısa zaman önce Washington Post’a açıklamalarda yer alan PlayStation 5 tasarım direktörü Yujin Morisawa, PlayStation 5 için oluşturulan ilk taslaklarda konsolun daha da büyük olduğunu, mühendislerin kendisini bu konuda uyardığını ve PlayStation 5’i sonradan küçültmek zorunda kaldığını açıklama ediyor. Evet, bu küçülmüş hali…

PlayStation 5

PlayStation 5’in eşsiz(!) tasarımına gelen eleştiriler hakkında da konuşan Morisawa, tasarım oyuncuları ikiye bölmüş olsa da gelen tepkileri olumlu karşıladıklarını ifade ediyor. Morisawa, PlayStation 5’in modem ya da Sauron’un gözüne benzetilmesiyle ilgili olarak ise insanların konsolun ‘bilinen’ bir şeylere benzetmesinin iyiye sinyâl olduğunu söylüyor.

PlayStation 5, yalnızca iki gün daha sonra (12 Kasım) ABD ve birkaç ülkede satışa sunulacak. 19 Kasım itibarıyla ise Türkiye de dahil almak üzere tüm dünyadaki oyunseverler PlayStation 5 ile tanışma imkanı yakalayacaklar. Sony, PlayStation 5 için Türkiye’de 8.299 TL’lik bir fiyat etiketi belirlemiş durumda. Aynı fiyat etiketine sahip olan Xbox Series X’in ise bugün itibarıyla Türkiye’de satışa sunulduğunu hatırlatalım.

Comments
To Top